IKEA prestane predávať jednorazové batérie Alkalisk. Staví na nabíjateľné modely

Obľúbený obchod s nábytkom, Ikea, oznámil, že od októbra 2021 prestane predávať alkalické batérie, ktoré sú v obchode známe pod označením Alkalisk.

Obľúbený obchod s nábytkom, IKEA, oznámil, že od októbra 2021 prestane predávať alkalické batérie, ktoré sú v obchode známe pod označením Alkalisk. Cieľom IKEA je prejsť na zelenšiu formu energie a ľudí motivovať k tomu, aby používali nabíjateľné modely.

Spoločnosť IKEA si dala záväzok, že bude ľudí inšpirovať a umožní im viesť zdravší a udržateľnejší život v domácnosti. Preto do októbra 2021 vyradí zo svojho sortimentu bytového zariadenia všetky jednorazové alkalické batérie.

Týmto rozhodnutím chce IKEA motivovať zákazníkov, ktorí potrebujú batérie používať často, aby prešli z jednorazových batérií na nabíjateľné. Pravidelným a dlhodobým používaním nabíjateľných batérií môžu zákazníci ušetriť a znížiť množstvo odpadu, ktorý doma vyprodukujú,informuje svojich zákazníkov v tlačovej správe.

300 miliónov ročne

IKEA podotkla, že za jeden rok celosvetovo predá približne 300 miliónov alkalických batérií, čo značí o tom, že ich výrobok je veľmi obľúbený.

TIP REDAKCIE
Amazon a IKEA sľubujú, že do roku 2040 budú prevážať tovar len na uhlíkovo neutrálnych lodiach!

Výpočty naznačujú, že ak by všetci zákazníci IKEA prešli z alkalických batérií ALKALISK na nabíjateľné batérie LADDA, používali by ich v zariadeniach s vysokou spotrebou energie a dobili by ich aspoň 50-krát, celosvetové množstvo vzniknutého odpadu by sa každoročne znížilo až o 5 000 ton. “Keďže batéria LADDA sa dá nabiť až 500-krát, množstvo vzniknutého odpadu sa dá znížiť ešte výraznejšie,” motivuje zákazníkov výrobca.

V portfóliu IKEA aj naďalej ostane gombíková batéria PLATTBOJ, keďže za ňu momentálne neexistuje náhrada, ktorú by IKEA bola schopná ponúknuť.

Total
20
Zdieľaní
Total
20
Zdieľať