Ako nestráviť hodiny čakaním? Táto stránka vám povie, ako dlho sa čaká na odberných miestach

Tento týždeň Slovensko čaká plošné testovanie antigénovými testami na nový koronavírus. Ako nestráviť čakaním v rade hodiny? Takto!

Tento týždeň Slovensko čaká plošné testovanie antigénovými testami na nový koronavírus. Státisíce ľudí po celom Slovensku zamieria k jednému z 5 000 odberných miest, kde sa budú v určitých časoch prirodzene vytvárať rady.

Iniciatíva „Som v rade a chcem pomôcť“ sa tento problém preto snaží riešiť. „Aby sme spoločne obmedzili počet ľudí čakajúcich zároveň, informujme sa, koľko ľudí aktuálne čaká pred odberovým miestom. Čas, ktorý by sme strávili vonku v skupine ľudí čakaním možno v nepriaznivom počasí, budeme môcť stráviť v pohodlí domova,“ hovorí tvorca.

Jednoduché nahlasovanie

Keď zajtra zamierite na jedno z odberných miest, môžete na webe www.somvrade.sk vybrať, na ktorom mieste sa nachádzate a koľko ľudí je v rade a ako dlho sa asi čaká.

Som v rade
Princíp fungovania je extrémne jednoduchý.

Ďalší ľudia z vášho okolia si túto informáciu následne môžu pozrieť a podľa toho sa rozhodnúť či ísť hneď teraz alebo chvíľu počkať. Ak je vo vašom okolí viac odberných miest, môže to pomôcť vybrať to, ktoré je najmenej vyťažené.

TIP REDAKCIE
Samsung predstavil špeciálnu edíciu Galaxy Z Fold 3. Má prémiovejší dizajn a viac RAM

Šírte odkaz na túto stránku medzi čo najviac ľudí, len tak bude mať zmysel a pomôžeme si navzájom. Tiež prosíme o jej sledovanie a informovanie nás, aké odberové miesta budú vo Vašom okolí, aby sme ich vopred vložili do databázy,“ prosí ľudí autor projektu.

Total
37
Zdieľaní
Total
37
Zdieľať