Samsung Exynos

Exynos 1000 vraj neprekoná Snapdragon 875. Medzera však bude menšia

Bude oveľa výkonnejší a efektívnejší ako Exynos 990, ktorý možno nájsť v interiéri všetkých tohtoročných vlajkových lodí od Samsungu.

Aj napriek tomu, že sa má Exynos 1000, nový čipset od Samsungu, dočkať citeľných vylepšení, stále vraj nebude schopný prekonať Snapdragon 875. Medzera medzi dvoma procesormi však bude menšia, upozorňuje publikácia Wccftech odvolávajúca sa na tvrdenie známeho informátora.

Táto novinka rozhodne nepoteší, no v zásobe máme aj dobrú správu. Výkonnostný rozdiel medzi Exynos 1000 a Snapdragon 875 má byť pri porovnaní s predošlou generáciou o poznanie menší. Samsung má svoj nový čipset vyrábať 5 nm procesom.

To znamená, že bude oveľa výkonnejší a efektívnejší ako Exynos 990, ktorý možno nájsť v interiéri všetkých tohtoročných vlajkových lodí od Samsungu. Aj napriek tomu však má mať SD 875 navrch.

Nedávno sme sa taktiež dozvedeli o novej dohode, ktorú juhokórejský výrobca uzavrel so spoločnosťami ARM a AMD. Cieľom tejto spolupráce má byť vylepšenie nadchádzajúcich čipov Exynos. S najväčšou pravdepodobnosťou si však na tieto procesory ešte chvíľu počkáme, pravdepodobne do roku 2022.

Stále však ide len o tvrdenie informátora. Nemáme k dispozícii žiadne výsledky benchmarkov či iných výkonnostných testov, čo znamená, že vám uvedené informácie odporúčame brať so značnou rezervou.

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať