Najväčšia konkurencia Tesly prekonala Model S: Lucid Air potvrdil dojazd 830 kilometrov!

Elon Musk má na krku obrovskú konkurenciu. Automobilka Lucid totiž oficiálne potvrdila, že ich elektromobil Lucid Air dokáže na jedno nabitie prejsť vzdialenosť 800 kilometrov.

Elon Musk má na krku obrovskú konkurenciu. Automobilka Lucid totiž oficiálne potvrdila, že ich elektromobil Lucid Air dokáže na jedno nabitie prejsť vzdialenosť 800 kilometrov. To je výrazne viac než približne 650 kilometrov, čím sa pýši Model S.

Startup, ktorý bol v jeden čas na pokraji krachu oznámil, že ich elektrický sedan je schopný na jedno nabitie prejsť až 517 míľ, čo je v prepočte až 832 kilometrov. Model S na jedno nabitie zvládne prejsť 402 míľ, teda 647 kilometrov (EPA). Lucid nechce podvádzať, preto svoj elektromobil podrobil nezávislým testom, ktorými prešiel aj Model S.

TIP REDAKCIE
Rýchlosť až 378 km za hodinu. Elektromobil Lucid Air predviedol, čo dokáže bez limitu

Pred pár rokmi sme predstavili alpha prototypy Lucid Air a sľúbili sme dojazd cez 400 míľ. Za tie roky sa nám podarilo niekoľko prelomov, ktoré spolu priniesli obrovskú energetickú efektivitu,“ povedal šéf automobilky Peter Rawlinson.

Foto: whichelectriccar.com

Startup, ktorý sa ocitol na pokraji finančného bankrotu sa rozhodla „zachrániť“ investičná skupina zo Saudskej Arábie. Aj počas ťažkých časov však inžinieri pokračovali vo vývoji a ako sa zdá, oplatilo sa. Finálna verzia Lucid Air príde už v septembri, hromadná výroba má začať začiatkom 2021.

Za obrovským dojazdom stojí aj strategický partner Lucidu, spoločnosť Atieva. Tá je oficiálnym dodávateľom batérií pre pretekársku sériu Formula E.

Veľmi ma teší, že sme dokázali vytvoriť batériu s dojazdom 517 míľ a zároveň znížili jej kapacitu, vďaka čomu je vozidlo ľahšie, lacnejšie a priestrannejšie,“ dodal Rawlinson.

Total
4
Zdieľaní
Total
4
Zdieľať