Rýchlosť až 378 km za hodinu. Elektromobil Lucid Air predviedol, čo dokáže bez limitu

Jeden z najočakávanejších elektromobilov sa znovu predviedol priamo v teréne, kde však tentokrát dokázal vyvinúť takú rýchlosť, že by viacerým z nás zostalo až zle.

Jeden z najočakávanejších elektromobilov sa znovu predviedol priamo v teréne, kde však tentokrát dokázal vyvinúť takú rýchlosť, že by viacerým z nás zostalo až zle. Americký start-up Lucid Motors ho teda musel pred jazdou zbaviť softvérového obmedzenia, pretože by v opačnom prípade dosiahnutie 378 kilometrov za jednu hodinu možné asi nikdy nebolo.

Presne tak, Lucid Air, zatiaľ ešte nepredávané auto s výkonným elektrickým pohonom, dokázalo na testovacej trati nabrať rýchlosť o veľkosti takmer 380 km/h, čo je i napriek vypnutému limitu naozaj dychberúci výsledok. Hlavný cieľ ale spočíval vo vystavení novej platformy, na ktorej technologicky pokročilé vozidlo stojí, maximálnej možnej záťaži, aby tak zistili, čo všetko vôbec znesie.

Výroba elektrického sedanu Lucid Air započne až po dokončení výstavby avizovanej fabriky mladej automobilky, na čo by mali už onedlho získať čerstvú investíciu v hodnote okolo tých 700 miliónov dolárov. Infraštruktúra sa bude rozprestierať na území štátu Arizona.

TIP REDAKCIE
V roku 2023 Zem môže zasiahnuť asteroid: Toto o ňom zatiaľ vieme!

Total
3
Zdieľaní
Total
3
Zdieľať