Ilustračný obrázok

Huawei prichádza s fantastickým nápadom, chce ponúknuť smartfón s “all-screen” snímačom odtlačkov prstov

O čo konkrétne ide? Jednoducho povedané, Huawei chce, aby ako snímač slúžil nie jeden konkrétny bod, ale rovno celý displej.

Väčšina aktuálnych vlajkových lodí už nedisponuje fyzickým snímačom odtlačkov prstov. Výrobcovia stále častejšie a častejšie presúvajú senzor do interiéru svojich smartfónov, konkrétne pod displej. No aj keď ide o pokrokovejšiu metódu, stále má jednu vec spoločnú s jej zastaralou fyzickou formou – nachádza sa na jednom špecifickom mieste.

To sa ale môže už čoskoro zmeniť. S razantnou zmenou, ktorá nepochybne poteší každého z nás, má prísť čínsky gigant Huawei. Naznačuje to jeho nový patent, ktorý si podal na celkovo šiestich trhoch. Reč je o Číne, Európe, Japonsku, Kórei, Indii a dokonca aj Spojených štátoch amerických. Na jeho schválenie sa však stále čaká.

Snímač pod celým displejom?

Huawei chce, aby ako snímač slúžil nie jeden konkrétny bod, ale rovno celý displej. Nám, užívateľom, by tak na odomknutie smartfónu stačilo položiť prst na akúkoľvek časť displeja, nie na jedno konkrétne miesto, ako je tomu dnes.

Zdroj: Android Authority/Huawei

Spoločnosť nám dokonca ponúkla aj zoznam niekoľkých spôsobov, ako by túto technológiu bolo možné využiť. Jedným z nich je overenie odtlačkom prsta pri spúšťaní aplikácií. Túto funkciu sme v minulosti už mali možnosť vidieť, obecne bola známa ako “App Lock”. Mala však jeden kľúčový problém – kvôli nej bolo zapínanie vybraných aplikácií o poznanie dlhšie, keďže užívateľ musel ťuknúť na ikonu, potom prejsť prstom na senzor a až následne mohol začať vybranú aplikáciu používať.

TIP REDAKCIE
Proti COVID-19 bojuje už aj Ulož.to, za každé očkovanie poskytne 20 GB zadarmo

S riešením, ktoré ponúka Huawei, by užívateľovi stačilo jednoducho ťuknúť na ikonu a nechať prst položený na ľubovoľnej časti displeja, hoc aj na tom istom mieste, kde sa nachádza predmetná ikona.

Huawei myslí aj na energetickú efektivitu

Asi ani netreba podotýkať, že snímač odtlačkov prstov rozprestierajúci sa pod celou plochou displeja môže nepríjemne zakývať so spotrebou energie. Huawei však myslel aj na tento problém a prichádza s veľmi šikovným riešením. Užívateľ totižto bude mať možnosť aktivovať snímanie odtlačkov len vo vybraných oblastiach (napr. len v spodnej polovici displeja).

Server Android Authority, ktorý na túto novinku upozornil, oslovil Huawei so žiadosťou o bližšie informácie ohľadom nákladov či dostupnosti tejto technológie. Odpovede sa však zatiaľ nedočkal.

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať