Samsung vyčlenil 73 miliónov eur: Chce pomôcť univerzitám s výskumom čipov a displejov

Samsung práve oznámil, že vyčlenil vyše 73 miliónov eur pre posilnenie akademicko-priemyselnej spolupráce.

Samsung práve oznámil, že vyčlenil vyše 73 miliónov eur na posilnenie akademicko-priemyselnej spolupráce. Spoločnosť očakáva, že podporením akademikov výrazne urýchli vývoj a výskum technológií, ktoré môžu priniesť pokrokové čipy a displeje.

Spoločnosť už od roku 2018 prevádzkuje špeciálne centrum zamerané na spoluprácu medzi univerzitami. Za dva roky sa Samsungu podarilo podporiť výskumné projekty viac ako 700 študentov PhD, profesorov a ďalších akademikov. Program Samsungu im umožňuje využívať pokrokové vybavenie na poli polovodičov.

Samsung zároveň tvrdí, že výrazné navýšenie investícií, pomôže miestnym univerzitám, ktorých projekty museli ísť kvôli pandémii COVID-19 bokom. Výrobca doteraz program dotoval čiastkou 29,4 milióna eur ročne.

Len minulý rok sa do programu zapojilo 10 univerzít, ktoré Samsung požiadali o vykonanie 100 výskumných testov. Spoločnosť im svoju infraštruktúru ponúkla zadarmo. Samsung zároveň výskumníkom pomáha aj po právnej stránke, a to registráciou prípadných patentov.

Výrobca okrem toho vyčlenil 10 % investícií pre výskumné práce na poli chémie, matematiky a fyziky s cieľom podporiť vývoj nových materiálov a nástrojov pre analýzu dát.