Moto G 5G Plus oficiálne: Novinka v strednej triede s 5G pripojením a cenou 399 €

Spoločnosť Motorola predstavila prostredníctvom živého online vysielania nový model smartfónu strednej triedy, ktorý je pomenovaný ako Moto G 5G Plus.

Spoločnosť Motorola predstavila prostredníctvom živého online vysielania nový model smartfónu strednej triedy, ktorý je pomenovaný ako Moto G 5G Plus.

Zariadenia z línie Moto G patria medzi najobľúbenejšie, čo sa týka portfólia spoločnosti Motorola. Každoročne ponúkajú slušnú výbavu a kvalitný používateľský zážitok za primeranú cenu.

Ako názov napovedá, novinka prichádza na trh s ultra rýchlym 5G pripojením, a to práve v cenovo dostupnejšej triede. 5G sa tak dostáva z prevažne vlajkových lodí a drahších modelov aj do nižšej kategórie.

Výrobca pri novom zariadení stavil na veľkú LTPS obrazovku s uhlopriečkou 6,7″ a užším pomerom strán 21:9, ktorý poznáme zo zariadení Sony Xperia. Poteší Full HD+ rozlíšenie, podpora pre HDR10 a hlavne 90 Hz obnovovacia frekvencia.

Smartfón poháňa 7 nm čipset Snapdragon 765 5G s grafikou Adreno 620.

Existujú dve pamäťové konfigurácie: 4/64 GB a 6/128 GB. Nechýba NFC, 3,5 mm audio rozhranie alebo slot pre pamäťovú kartu. Snímač odtlačkov je umiestnený v hlavnom bočnom tlačidle.

V 9 mm hrubom tele s váhou približne 207 gramov (vodu odpudzujúci dizajn) sa nachádza batéria so štedrou kapacitou 5000 mAh. Výrobca hovorí o 2-dňovej výdrži na jedno nabitie pri 5G pripojení a podpore TurboPower nabíjania s výkonom 20 W.

Moto G 5G Plus

Inak čistý operačný systém Android 10 obsahuje niekoľko doplnkových funkcií a možností pre prispôsobenie. Prítomné sú známe Moto Akcie, skratky, gestá alebo napr. voľby pre zmenu farieb a ikon v prostredí.

Moto G 5G Plus má čo povedať aj v oblasti fotografie. Vpredu sídlia rovno dva objektívy. Jeden 16 Mpx pre štandardné zábery, druhý 8 Mpx pre ultra široké selfie.

Zadná strana obsahuje hlavný 48 Mpx Quad Pixel snímač obrazu, makro fotoaparát s 5 Mpx rozlíšením, 8 Mpx ultra široký fotoaparát a nakoniec 2 Mpx senzor hĺbky pre štýlové rozostrenie pozadia.

Moto G 5G Plus sa objaví na našom trhu v polovici júla s maloobchodnou odporúčanou cenou 399 €. Táto cena patrí vyššej pamäťovej konfigurácii so 6 GB RAM a 128 GB úložiskom.

Model so 4 GB RAM a 64 GB priestorom pre dáta stojí 349 €. Táto verzia sa ale u nás zrejme predávať nebude. Ďalšie podrobnosti nájdete na stránke motorola.com/sk.