shareit

Google odstránil z obchodu Play 25 aplikácií. Kradli prihlasovacie údaje k Facebooku

Spoločnosť Google po nejakom čase opäť odstraňovala z obchodu Play aplikácie, ktoré spôsobovali viac škody ako úžitku. Aplikácie identifikovala Evina, francúzska agentúra zaoberajúca sa kybernetickou bezpečnosťou, píše ZDnet.

Spoločnosť Google po nejakom čase opäť odstraňovala z obchodu Play aplikácie, ktoré spôsobovali viac škody ako úžitku. Aplikácie identifikovala Evina, francúzska agentúra zaoberajúca sa kybernetickou bezpečnosťou, píše ZDnet.

Bezpečnostní experti zistili, že aplikácie kradnú prihlasovacie údaje užívateľov, pomocou ktorých pristupujú na Facebook. Prihlásenie cez Facebook využíva množstvo aplikácií.

Tieto však zobrazili nad originálnou prihlasovacou stránkou Facebooku jej falošnú kópiu, ktorá zadávané údaje zaznamenávala a odosielala na vzdialený server. Škodlivé aplikácie sa tvárili ako nástroje pre upravovanie fotiek, správcovia súborov, hry alebo napr. LED baterky.

aplikácie
Falošné prihlasovacie okno Facebooku zobrazené nad tým originálnym: Foto: Evina

Podľa ZDnet boli niektoré aplikácie v obchode Play umiestnené aj viac ako rok. Spolu zaznamenali viac ako 2,3 milióna inštalácií. Google aplikácie odstránil už začiatkom júna. Aplikácie zároveň deaktivuje v zariadeniach, v ktorých boli nainštalované.

Ich používateľov Google upozorní prostredníctvom služby Play Protect. Napriek neustálemu zlepšovaniu bezpečnosti sa Googlu nedarí odchytávať všetky aplikácie, ktoré môžu predstavovať bezpečnostné riziko.

TIP REDAKCIE
Závidieť nám môžu aj vo svete: Mobilonline z Lučenca otvoril najekologickejšiu predajňu široko ďaleko

Proces posudzovania a kontroly nových aplikácií nie je taký prísny ako v prípade ekosystému Apple. V obchode Play sa nachádza viac aplikácií ako v Apple App Store. V prípade obchodu od Apple však generujú viac príjmov.

Zoznam nebezpečných a v súčasnosti už nedostupných aplikácií vidíte nižšie.

Super Wallpapers Flashlight, Padenatef, Wallpaper Level, Contour level wallpaper, iPlayer & iWallpaper, Video Maker, Color Wallpapers, Pedometer, Powerful Flashlight, Super Bright Flashlight, Super Flashlight, Solitaire Game, Accurate scanning of Meade, Classic card game, Junk file cleaning, Synthetic Z, File Manager, Composite Z, Screenshot Capture, Daily Horoscope Wallpapers, Wuxia Reader, Plus Weather, Anime Live Wallpaper, iHealth Step Counter, com.tgyapp.fiction (APK).

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať