Android 10 s OneUI 2.0: Veľká aktualizácia pre ďalšie Samsung zariadenia!

Možno ste si ich ani nevšimli, no Samsung v minulom roku predstavil dva cenovo dostupné tablety.

Možno ste si ich ani nevšimli, no Samsung v minulom roku predstavil dva cenovo dostupné tablety. Svojim výkonom neočaria, majú však kvalitné displeje ideálne pre konzumovanie multimediálneho obsahu.

10,1″ Samsung Galaxy Tab A (2019) sa u nás predáva za odporúčaných 209 €. Jeho súrodenec, Galaxy Tab A (2019) s 8-palcovou uhlopriečkou, stojí 159 €.

Obe zariadenia teraz začínajú získavať najnovšiu dostupnú verziu operačného systému Android 10 s užívateľským prostredím OneUI 2.0, upozorňuje Sammobile. Súčasťou aktualizácie je aj júnová bezpečnostná záplata od spoločnosti Google.

Foto: Samsung

Aktualizáciu najskôr dostávajú LTE verzie tabletov, teda tých s mobilným pripojením cez SIM kartu. WiFi prevedenia ich budú v zápätí nasledovať. Nejaký čas potrvá, kým sa aktualizácia zobrazí všetkým používateľom.

Je ale dobré vidieť, že aktualizáciu na novší systém dostávajú aj zariadenia z nižšej cenovej kategórie, obzvlášť tablety, po ktorých nie je ani zďaleka taký dopyt ako po smartfónoch.

Aby sme nezabudli, dočkajú sa aj vlastníci tabletov Galaxy Tab S4Galaxy Tab S5s. Aktualizácia na Android 10 sa pred niekoľkými dňami začala šíriť v USA a Kanade. Postupne dorazí aj na ostatné trhy, Európu nevynímajúc. Pár týždňov to ale môže potrvať.