AKTUÁLNE: V krabičke nových Samsung smartfónov vraj nebude nabíjačka

Výrobcovia telefónov majú nasledovať rozhodnutie Apple, ktorý k iPhonom taktiež nepribalí nabíjací adaptér. Ďalším na rade je Samsung.

Výrobcovia telefónov majú nasledovať rozhodnutie Apple, ktorý k iPhonom taktiež nepribalí nabíjací adaptér. Spoločnosti sa oháňajú ekologickou otázkou, no najviac na to môžu doplatiť spotrebitelia. Apple a Samsung pravdepodobne neostanú jediné spoločnosti, ktoré tak spravia.

Podľa kórejskej publikácie ETNews majú smartfóny od Samsungu prísť o dôležitú súčasť výbavy. V krabičke sa totiž po novom nemá nachádzať nabíjací adaptér. Výrobcovi, ktorý ročne vyrobí stovky miliónov zariadení by takéto rozhodnutie mohlo ušetriť objemný finančný balík.

Okrem toho sa však povráva o tom, že chystané smartfóny by *mohli* byť o niečo lacnejšie. Či sa tak stane ukáže len čas. Oveľa dôležitejším argumentom vo vynechaní pribaľovania nabíjacích adaptérov je objem elektronického odpadu, ktorý ľudia každý rok vyprodukujú. Práve o tento argument sa najviac opiera aj Apple.

Zaujímavé je, že vyňatie nabíjačky zo základnej výbavy smartfónu sa nemá týkať všetkých modelov. Je dosť pravdepodobné, že prémiové modely budú dostupné tak ako doteraz a lacnejšie zas ostanú ochudobnené. K zmene výbavy balení jednotlivých telefónov by malo dôjsť už budúci rok.

TIP REDAKCIE
Hráč Forza Horizon 5 si na auto nalepil portrét Kim Čong-una, dostal ban do roku 9999

Čo hovoríte na rozhodnutie nepribaľovať nabíjačku k smartfónu?

Zobraziť výsledky ankety

Loading ... Loading ...

Total
28
Zdieľaní
Total
28
Zdieľať