44-ročný Slovák mal nehodu na kolobežke. Policajti mu namerali 2,04 promile

Elektrické kolobežky sú veľmi populárnym dopravným prostriedkom. Vzťahujú sa na ne prísne pravidlá. Na toto nezabúdajte!

Elektrické kolobežky sú veľmi populárnym dopravným prostriedkom. Či už jednu vlastníte alebo príležitostne využijete jednu zo služieb, ktoré umožňujú ich dočasné zapožičanie, mali by ste vedieť o pravidlách spojených s ich vedením po komunikáciách.

Na najnovší prípad dnes upozornila Polícia SR – Bratislavský kraj, ktorá cez víkend riešila malú nehodu, za ktorou stál práve človek jazdiaci na kolobežke. „Osoby na elektrickej kolobežke nie sú považovaní za chodcov, ale za vodičov nemotorového vozidla, u ktorého na pohon slúži okrem ľudskej sily aj pomocný motorček. Avšak netreba zabúdať na to, že s jazdou na e-kolobežke sa spájajú isté pravidlá, ktoré by mal každý vodič dodržiavať,“ píše vo svojom príspevku polícia.

Maximálne 0,5 promile

Na vedenie kolobežky sa vzťahujú mnohé pravidlá. Medzi jedno z najdôležitejších je informácia o maximálnej hodnoty alkoholu v krvi, ktorá nesmie presiahnuť 0,5 promile. Práve s alkoholom môže byť spojená nedávna dopravná nehoda, ktorá sa stala 11.júla 2020 v čase okolo 16:20 v mestskej časti Petržalka.

TIP REDAKCIE
Švédsko žiada EÚ, aby zakázala ťažbu kryptomien: Odvoláva sa na životné prostredie

„Podľa doterajších informácií 44-ročný muž viedol elektrickú kolobežku po chodníku na Romanovej ulici v Bratislave, pričom sa plne nevenoval vedeniu tohto nemotorového vozidla. Následne kolobežkár stratil rovnováhu, spadol na zem v dôsledku čoho utrpel zranenie, ktoré mu na mieste ošetrili privolaní záchranári. Vykonanou dychovou skúškou mu policajti namerali 0,98 mg/l alkoholu v dychu, čo predstavuje 2,04 promile,“ informuje polícia.

Či za pádom stál alkohol sa už pravdepodobne nedozvieme, no je to veľmi pravdepodobné. Ak používate kolobežku a pred cestou sa osviežite alkoholickým nápojom, vedzte, že polícia vás môže zastaviť a dať vám fúkať. V prípade nehody sa fúkaniu takmer určite nevyhnete.

Total
25
Zdieľaní
Total
25
Zdieľať