Na Teslu si posvietia úrady. Dotykové obrazovky v jej elektromobiloch zlyhávajú

Americký úrad pre bezpečnosť cestnej premávky začal prešetrovať automobilku Tesla, k čomu ho podnietili hlásenia o zlyhaniach obrazoviek jej vozidiel.

Americký národný úrad pre bezpečnosť cestnej premávky začal prešetrovať automobilku Tesla, k čomu ho podnietili hlásenia o zlyhaniach dotykových obrazoviek jej elektromobilov.

Podľa The Verge dostal úrad NHTSA za posledných 13 mesiacov 11 podnetov, ktorých predmetom boli sťažnosti na nefunkčný centrálny displej. Potvrdili sa všetky. Problém sa môže týkať vozidiel Model S vyrobených medzi rokmi 2012 až 2015.

Ide približne o 63 000 elektromobilov, ktoré používajú procesor NVIDIA Tegra 3 s 8 GB eMMC pamäťou. Práve jej opotrebenie má byť dôvodom toho, že obrazovky zlyhávajú. Riadenie, brzdenie a celkovo pohon vozidiel samozrejme dokáže fungovať aj bez veľkej dotykovej obrazovky.

Tesla
Tesla Model S z roku 2014. Foto: harry_nl

Elektromobil Tesla Model S však na svojom displeji vodičovi zobrazuje vďaka zadnej kamere dianie v premávke za vozidlom, údaje o dobíjaní, klimatizácii a podobne.

Americký národný úrad pre bezpečnosť cestnej premávky preskúma, či zlyhanie obrazovky nepredstavuje bezpečnostné riziko. Automobilka samotná situáciu zatiaľ nekomentovala.

TIP REDAKCIE
Slovensko chce konať: Za šírenie konšpirácií na Facebooku až 10 rokov vo väzení!

K renomé značky istotne neprispejú ani výsledky čerstvo publikovanej štúdie J.D. Power zameranej na spokojnosť majiteľov s kvalitou vozidiel rôznych značiek, ktoré si zakúpili ako nové.

Tesla sa v rebríčku ocitla na poslednom mieste. Na prvých miestach sa umiestnili značky Dodge, Kia a Chevrolet. V prípade Tesly však prieskum zohľadnil hodnotenia vlastníkov len z 35 štátov, údaje sú teda neúplné.

Index kvality sa určuje podľa počtu problémov, ktoré sa vyskytli na 100 vozidlách rovnakej značky. Čím je skóre nižšie, tým je kvalita vyššia. Autori ankety položili majiteľom nových vozidiel, ktoré museli vlastniť nie dlhšie ako 3 mesiace, 233 otázok zameraných na 9 kategórií.

Tento rok pribudlo hodnotenie asistencie riadenia, ktoré tak doplnilo kritériá ako zážitok z jazdy, interiér, exteriér, sedadlá, ovládacie prvky a podobne.

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať