Samsung si nechal patentovať ďalší skladací smartfón. Preložiť ho možno hneď dvakrát

Patentované zariadenie svojím prevedením pripomína Galaxy Z Flip. Je tu však jeden podstatný rozdiel, a to spôsob skladania.

Samsung je v dnešnej dobe známy nielen pre špičkové vlajkové lode, ale aj skladacie smartfóny. Jeho portfólio už obsahuje modely Galaxy Z Flip a Galaxy Fold, ktoré sa už čoskoro majú dočkať svojich legitímnych nástupcov.

Aktuálne sa ale dozvedáme zaujímavé informácie ohľadom ďalšieho skladacieho smartfónu, ktorý by v budúcnosti mohol uzrieť svetlo sveta, i keď možno v trochu pozmenenej forme.

Informácie ohľadom zatiaľ neznámeho skladacieho smartfónu z dielne spoločnosti Samsung vyplývajú z čerstvo zverejneného patentu, uvádza Gizmochina.

Zariadenie svojím prevedením pripomína Galaxy Z Flip. Je tu však jeden podstatný rozdiel, a to spôsob skladania. Vyzerá to, že smartfón môže byť zložený až na dvoch miestach, pričom vrchná časť sa skladá smerom dnu a druhá zase smerom von. Je teda zrejmé, že zariadenie v zloženom stave nie je úplne rovné, ale výrazne ohnuté.

Zdroj: LetsGoDigital

Schválenie patentu trvalo jeden a pol roka

Patent bol podaný ešte v roku 2018. Trvalo teda približne jeden a pol roka, kým bol schválený a eventuálne zverejnený.

TIP REDAKCIE
Hráč Forza Horizon 5 si na auto nalepil portrét Kim Čong-una, dostal ban do roku 9999

Schválenie patentu však nemusí automaticky znamenať, že Samsung niekedy zariadenie vydá. Pravdepodobnejšia možnosť je, že smartfón nikdy nedebutuje, keďže jeho skladací systém je až príliš komplikovaný a nepraktický, a teda by si ho oproti Galaxy Z Flip či Galaxy Fold vybral len málokto.

Nie je však vylúčené, že Samsung niekedy v budúcnosti vydá skladací smartfón, ktorý bude môcť užívateľ preložiť hneď na dvoch miestach. Na niečo také si však zrejme ešte nejaký ten piatok počkáme.

Total
5
Zdieľaní
Total
5
Zdieľať