Samsung si nechal patentovať ďalší skladací smartfón. Preložiť ho možno hneď dvakrát

Pravdepodobne však nikdy nedebutuje.

2
Zdroj: LetsGoDigital

Samsung je v dnešnej dobe známy nielen pre špičkové vlajkové lode, ale aj skladacie smartfóny. Jeho portfólio už obsahuje modely Galaxy Z Flip a Galaxy Fold, ktoré sa už čoskoro majú dočkať svojich legitímnych nástupcov.

Aktuálne sa ale dozvedáme zaujímavé informácie ohľadom ďalšieho skladacieho smartfónu, ktorý by v budúcnosti mohol uzrieť svetlo sveta, i keď možno v trochu pozmenenej forme.

Informácie ohľadom zatiaľ neznámeho skladacieho smartfónu z dielne spoločnosti Samsung vyplývajú z čerstvo zverejneného patentu, uvádza Gizmochina.

Zariadenie svojím prevedením pripomína Galaxy Z Flip. Je tu však jeden podstatný rozdiel, a to spôsob skladania. Vyzerá to, že smartfón môže byť zložený až na dvoch miestach, pričom vrchná časť sa skladá smerom dnu a druhá zase smerom von. Je teda zrejmé, že zariadenie v zloženom stave nie je úplne rovné, ale výrazne ohnuté.

Zdroj: LetsGoDigital

Schválenie patentu trvalo jeden a pol roka

Patent bol podaný ešte v roku 2018. Trvalo teda približne jeden a pol roka, kým bol schválený a eventuálne zverejnený.

Schválenie patentu však nemusí automaticky znamenať, že Samsung niekedy zariadenie vydá. Pravdepodobnejšia možnosť je, že smartfón nikdy nedebutuje, keďže jeho skladací systém je až príliš komplikovaný a nepraktický, a teda by si ho oproti Galaxy Z Flip či Galaxy Fold vybral len málokto.

Nie je však vylúčené, že Samsung niekedy v budúcnosti vydá skladací smartfón, ktorý bude môcť užívateľ preložiť hneď na dvoch miestach. Na niečo také si však zrejme ešte nejaký ten piatok počkáme.