Redmi 9 je na ceste: Takúto ponúkne výbavu!

Stáť nemá ani 2 stovky.

1
Zdroj: Lazada/Android Authority

Podznačka výrobcu Xiaomi, Redmi, nám má neskôr tohto mesiaca predstaviť svoj nový lacný smartfón, Redmi 9. Čo všetko ponúkne a ako bude vyzerať? Odpoveď na túto otázku nám po novom ponúka predajca z Filipín.

Ako píše server Android Authority, veľmi reálne vyzerajúce rendery očakávaného smartfónu sú dostupné k náhľadu na adrese lazada.com.ph.

Na zadnej strane si môžeme všimnúť kruhového panelu s troma vertikálne zoradenými fotoaparátmi. Taktiež sa tu nachádza aj svietidlo, pod ktorým sa vystavuje ešte jeden snímač. Zadná strana je domovom aj pre snímač odtlačkov prstov.

Špecifikácie Redmi 9

Presuňme sa k špecifikáciám. Predajca deklaruje, že Redmi 9 bude poháňaný čipsetom Helio G80 od spoločnosti MediaTek. Ide o 8-jadrový procesor, ktorý sa skladá z 2 jadier Cortex-A75 a 6 jadier Cortex-A55. Zostavu dopĺňa grafický čip Mali-G52 MC2.

Ostatne má interiér ponúknuť 3/4 GB operačnej pamäte RAM, 32/64 GB úložiska a 5 020 mAh batériu s podporou 18 W rýchlonabíjania. Toto všetko sa bude schovávať pod 6,53-palcovým displejom s FHD+ rozlíšením.

Vyššie sme naznačili prítomnosť 4 zadných fotoaparátov. Zostava sa má skladať z 13 Mpx hlavného, 8 Mpx širokouhlého, 5 Mpx makro a 2 Mpx hĺbkového snímača. Vo výreze v tvare dažďovej kvapky nachádzajúcom sa na prednej strane svoje miesto zaujme 8 Mpx selfie senzor.

Smartfón má ďalej ponúknuť IR blaster, 3,5 mm výstup pre slúchadlá, USB-C port, pričom dorazí vo fialovom, zelenom a šedom prevedení.

Cena sa s prehľadom zmestí pod 2 stovky

Mnohých teraz isto zaujíma jediná vec, a to cena. Tá sa má pohybovať okolo 8 888 filipínskych pesos, čo v prepočte vychádza na približne 158 eur.