CamTag: Dizajnér vytvoril nálepky, ktorými môžete prelepiť prednú kameru smartfónu

Na známej platforme pre kolektívne financovanie Kickstarter sa objavil nový projekt rakúskeho dizajnéra, ktorý má pomôcť s ochranou súkromia.

Na známej platforme pre kolektívne financovanie Kickstarter sa objavil nový projekt rakúskeho dizajnéra menom Volker Lobmayr, ktorý má pomôcť s ochranou súkromia používateľov mobilných zariadení.

O nič dômyselné nejde. Dizajnér navrhol nálepky rôznych veľkostí s rozličným vzhľadom, ktorými jednoducho prekryjete predný fotoaparát na svojom smartfóne, notebooku alebo trebárs tablete.

Nálepky samozrejme nie sú obyčajné. Teda vlastne sú, len majú lepšie vlastnosti ako nálepka z banánu, ktorú si taktiež môžete nalepiť na kameru notebooku. CamTag, ako výrobca nálepky nazval, nezanechávajú na povrchu stopy lepidla a dajú použiť opakovane.

Ak sa teda bojíte, že vás cez prednú kameru niekto sleduje, jednoducho ju prelepíte. Pokiaľ si budete chcieť urobiť selfie alebo uskutočniť video hovor, nálepku odlepíte, poprípade prelepíte na iné miesto. A tak dokola, kým sa úplne neopotrebuje.

Autor žiada od verejnosti na realizáciu projektu financovanie vo výške 3 000 eur. To nie je veľa. Už sa mu podarilo vyzbierať takmer 13 000 eur. Základný balíček nálepiek, 25 kusov v 5 veľkostiach, stojí v rámci podpory projektu 8 eur. Inak sa budú predávať za 10 eur.

TIP REDAKCIE
OnePlus 10 Pro: Špecifikácia odhaľuje 120 Hz displej, 5000 mAh batériu a viac

K dispozícii je 20 dizajnov ako aj možnosť navrhnúť si vlastný. Kameru smartfónu tak môžete prelepiť napríklad logom Instagramu alebo inými, viac či menej zábavnými vzormi.

Dizajnér Volker Lobmayr nie je v tejto sfére úplným nováčikom. V roku 2014 prerazil s nálepkami pre prenosné počítače od Apple (TabTag), ktoré slúžia na prekrytie loga výrobcu na ich zadnej strane. Nálepky sú navrhnuté tak, aby svietili podobne ako logo Apple.

Ak by ste chceli čírou náhodou projekt nálepiek CamTag podporiť, učiniť tak môžete na tejto adrese, na webe Kickstarter. Myslíme si však, že sa bez nich zaobídete.

Total
33
Zdieľaní
Total
33
Zdieľať