facebook

Ako vymazať staré príspevky? Facebook vytvoril nástroj pre hromadné odstraňovanie

Ak pôsobíte na sociálnej sieti Facebook od jej skorých začiatkov, možno si ešte pamätáte na rôzne kvízy a iné príspevky, ktoré zaplavovali vašu nástenku.

Ak pôsobíte na sociálnej sieti Facebook od jej skorých začiatkov, možno si ešte pamätáte na rôzne kvízy, ankety a iné príspevky, ktoré zaplavovali vašu nástenku s novinkami.

Asi každý používateľ Facebooku má vo svojej histórii príspevok, ktorý by dnes už verejne nezdieľal. Staré statusy môžu pri spätnom pohľade pôsobiť trápne, je preto ideálne sa ich zbaviť.

Softvéroví inžinieri Facebooku pripravili riešenie, ktoré uľahčuje odstraňovanie starých príspevkov. Dajú vymazať hromadne, čiže nemusíte rolovať po svojej nástenke a pracne vymazávať statusy jeden po druhom. Facebook o novinke informuje vo svojom blogu.

Súčasťou nového nástroja, nazvaného Manage Activity, je filter, ktorý v prípade potreby vytriedi príspevky podľa určitého časového rozpätia alebo osôb, ktoré sú v nich označené. Príspevky sa po odstránení presunú do koša, kde zotrvajú 30 dní. Potom sa vymažú nadobro.

Facebook

Existuje aj druhá možnosť – archivácia. V tomto prípade sa príspevky stanú neverejnými s tým, že s ich môže zobrazovať len ich autor, resp. správcu konkrétneho účtu na Facebooku.

Novinka je zatiaľ dostupná len v mobilnej aplikácii Facebook Lite. Neskôr sa objaví aj vo veľkých verziách mobilných aplikácií pre Android a iOS. Vývojári počítajú aj s dostupnosťou na webe, no prioritu majú práve mobilné zariadenia.