Samsung Galaxy Z Flip v DxOMark obsadil 15. priečku. Umiestnil sa tesne za iPhone XS Max

Galaxy Z Flip si vďaka svojim fotoaparátom v DxOMark vyslúžil skóre 105 (109 pre fotografie a 96 pre video), na základe čoho mu bola priradená 15. priečka.

Aktuálne najnovší skladací smartfón z dielne spoločnosti Samsung, Galaxy Z Flip, sa konečne dopracoval do DxOMark, kde si neviedol vôbec zle. Téme sa venuje web Android Community.

Galaxy Z Flip sa stretáva so všetkými druhmi ohlasov. Smartfón sa, pochopiteľne, vyznačuje predovšetkým svojim dizajnom, ktorý niektorí milujú, no iní ho nenávidia. Tak či onak ide o veľmi slušné zariadenie, ktoré nám ukazuje, že skladacie smartfóny majú budúcnosť.

Stručný prehľad špecifikácií

Čo sa týka špecifikácií, Galaxy Z Flip je vybavený 6,7-palcovým skladacím AMOLED FullHD+ displejom s rozlíšením 2636 x 1080 pixelov a pomerom strán 21,9 : 9. Interiér obsahuje čipset Snapdragon 855+, 256 GB interného úložiska, 8 GB operačnej pamäte RAM a 3300 mAh batériu.

Ako sú na tom fotoaparáty?

Ako sme už uvideli vyššie, smartfón sa vyznačuje najmä svojím dizajnom, nie špecifikáciami. To znamená, že jeho fotoaparáty sa nedajú porovnať s fotoaparátmi tohtoročných vlajkových lodí. No aj napriek tomu dokáže stále zachytiť kvalitné snímky.

Na zadnej strane možno nájsť 12 Mpx hlavný snímač (f/1.8) s Dual Pixel automatickým zaostrovaním a OIS, no taktiež aj 12 Mpx širokouhlý senzor (f/2.2). Zostava dokáže nahrávať 4K videá pri 30/60 FPS. Na zariadení taktiež nájdeme aj 10 Mpx selfie fotoaparát.

TIP REDAKCIE
Samsung bojuje proti kríze: Za 15 miliárd € chce v Texase postaviť továreň na čipy

Galaxy Z Flip si vďaka svojim fotoaparátom v DxOMark vyslúžil skóre 105 (109 pre fotografie a 96 pre video), na základe čoho mu bola priradená 15. priečka. Nachádza sa tak hneď za iPhone XS Max.

Pri dostatku svetla fotí vynikajúco, pri šere už je to horšie

Fotoaparát ponúka príjemné farby, precízne vyvažovanie bielej farby a všeobecne dobre regulovaný šum. Dynamický rozsah je za všetkých podmienok pomerne široký. Širokouhlé zábery sa vyznačujú príjemnou farbou a presnou expozíciou.

V rámci videí si taktiež môžeme všimnúť príjemných a živých farieb. Zaostrovanie je konzistentné a rýchle, pričom stabilizácia je účinná vo vonkajšom prostredí.

Nájdu sa tu však aj nedostatky, ako je napríklad pomalé automatické zaostrovanie, občasná nízka úroveň detailov či výraznejší digitálny šum pri fotení v šere.

Aby sme si to zosumarizovali, Galaxy Z Flip fotí veľmi slušne, no potrebuje k tomu dosť svetla. Ak vás smartfón zaujal a chcete sa o ňom dozvedieť viac, odporúčame vám prečítať si našu recenziu.

Total
4
Zdieľaní
Total
4
Zdieľať