Pre Android je dostupný emulátor, ktorý spustí hry z konzoly Nintendo 3DS

Citra Emulator.

1

Vďaka otvorenosti operačného systému Android môžeme inštalovať aplikácie z neznámych zdrojov alebo napríklad hrať hry, ktoré boli pôvodne určené pre inú platformu. Umožňuje to takzvaná emulácia.

Teraz je pre zariadenia s operačným systémom Android oficiálne dostupný Citra Emulator, vďaka ktorému môžeme na Android zariadeniach spúšťať hry z konzoly Nintendo 3DS. Emulátor bol dostupný už skôr, no išlo o neoficiálny port, ktorý mal mnoho nedostatkov, vysvetľujú vývojári vo svojom blogu.

Informáciu o oficiálnej dostupnosti treba chápať v kontexte vývoja autorov aplikácie Citra. Medzi nimi a spoločnosťou Nintendo neexistuje žiadna spojitosť ani vzájomná spolupráca. Citra Emulator neobsahuje žiadne hry z konzoly Nintendo 3DS. Hráči si ich teda musia zaobstarať po vlastnej osi.

Emulátor si bude dobre rozumieť hlavne s výkonnejšími Android zariadeniami. Potrebný je minimálne OS Android 8OpenGL ES 3.2. Autori konkrétne odporúčajú zariadenia s čipsetom Snapdragon 835 alebo lepším. Celkový výkon tiež bude závisieť od úrovne podpory GPU ovládačov jednotlivými výrobcami.

Citra Emulator je schopný pracovať s pohybovými senzormi, s mikrofónom, kamerou alebo externými ovládačmi.

Fanúšikovia (a majitelia) hier pre konzolu Nintendo 3DS si môžu emulátor Citra stiahnuť priamo z obchodu Google Play. K dispozícii je aj prémiová verzia za 5,49 eur, ktorú však môžete pokojne vynechať.

Obsahuje len tmavý motív užívateľského prostredia a Texture Filter pre čiastočné vylepšenie grafiky.