Užívatelia majú problémy s aplikáciou Huawei Health. Musia si ju nanovo stiahnuť z AppGallery

Vyzerá to byť podmienkou.

2
Huawei Watch GT 2

Mnoho užívateľov nositeľných gadgetov od Huawei sa začína stretávať s nepríjemnými problémami. Tvrdia, že aplikácia Huawei Health prestáva fungovať.

Ako píše server Gizmochina, spoločnosť si je tejto situácie vedomá. Svojim používateľom viac-menej prikazuje, aby si aplikáciu stiahli znovu, no tentokrát z obchodu AppGallery.

Pre tých, čo nevedia, AppGallery je obchod s aplikáciami od Huawei a je súčasťou HMS (Huawei Mobile Services). Ide o náhradu za Play Store, ku ktorému novšie smartfóny z dielne čínskeho giganta už nemajú prístup.

Aj iní výrobcovia

Problém sa samozrejme netýka len smartfónov značky Huawei. Sťažovalo sa totiž aj mnoho užívateľov smartfónov od spoločností ako Samsung, OnePlus či Google, ktorí vlastnia a používajú hodinky či náramky od Huawei. Až doposiaľ nebolo potrebné mať aplikáciu Huawei Health z AppGallery, no po najnovšom to vyzerá byť podmienkou.

Prečo sa ale čínska spoločnosť takto rozhodla? S najväčšou pravdepodobnosťou kvôli tomu, aby zvýšila návštevnosť a počet užívateľov jej vlastného obchodu s aplikáciami. Toto je však zatiaľ len špekulácia.

Ak teda nosíte náramky či hodinky od Huawei, odporúčame vám si nainštalovať Huawei Health z AppGallery, a to čo najskôr.