Google vymazal viac ako 8 miliónov negatívnych recenzií aplikácie TikTok

Vznikli ako protest kritikov proti sociálnej sieti.

1
Zdroj: Gizmochina

Sociálna sieť TikTok, ktorá je obľúbená hlavne medzi mladšími používateľmi, zinkasovala v obchode Google Play veľké množstvo negatívnych recenzií, ktoré jej celkové hodnotenie skresali na 1,2 z 5 hviezd.

Autormi negatívnych hodnotení boli v prevažnej miere používatelia z Indie, kde táto sociálna sieť čelí kritike. Krátke videá z TikToku oslovili v Indii stovky miliónov divákov, z čoho mal istotne radosť prevádzkovateľ služby, spoločnosť ByteDance.

Časť používateľov si však všimla, že obsah publikovaný v sieti TikTok neraz zobrazuje či podporuje násilie, týranie zvierat, sexuálne obťažovanie a iné formy spoločensky neprípustného a protiprávneho konania.

Svoj postoj k sociálnej sieti vyjadrovali na Twitteri hashtagmi ako #BanTikTok, #DeleteTikTok a #BlockTikTok a taktiež negatívnymi hodnoteniami, ktoré adresovali aplikácii TikTok v obchode Google Play.

tiktok
Hodnotenie aplikácie TikTok z 19. mája. Snímka od AndroidPolice
Hodnotenie aplikácie TikTok z 28. mája. Snímka od AndroidPolice

Google proti nim zakročil a väčšinu z nich odstránil. Podľa serveru TechCrunch Google vymazal viac ako 8 miliónov negatívnych recenzií, čím sa celkové hodnotenie aplikácie TikTok upravilo smerom k lepšiemu.

Google to odôvodnil tým, že hodnotenia neboli reprezentatívne a nesúviseli s kvalitou aplikácie. Spoločnosť ich v podstate považovala za spam.

Nedávno sa na sociálnej sieti TikTok „blysla“ poľská pobočka juhokórejskej spoločnosti LG, ktorá vo svojom profile zverejnila sexistické video na príslušenstvo Dual Screen. Moderátori obsahu voči nemu nezasiahli.

Po kritike ho z obehu stiahla až samotná spoločnosť s tým, že išlo o chybu, za ktorú sa vzápätí ospravedlnila.