apple watch

Nová generácia Apple Watch má byť schopná detekovať panické záchvaty

Nová generácia hodiniek Apple Watch a ich systému, watchOS 7, má byť zameraná na funkcie týkajúce sa zdravia. Tvrdí to známy informátor, Jon Prosser.

Nová generácia hodiniek Apple Watch a ich systému, WatchOS 7, má byť zameraná na funkcie týkajúce sa zdravia. Tvrdí to známy informátor, Jon Prosser, ktorý má na svojom konte už niekoľko presných predikcií.

Ako píše web MacRumors, nadchádzajúci rad inteligentných hodiniek Apple Watch, presnejšie Apple Watch Series 6, má byť vybavený senzorom pre sledovanie okysličenia krvi. Podľa Prossera ho však má Apple využiť aj na implementáciu ďalších užitočných funkcií, medzi ktorými nájdeme napríklad aj senzor panických záchvatov.

Apple Watch by tak údajne mohli byť schopné sledovať hladinu okysličenia krvi a získané informácie porovnať so srdečným tepom, na základe čoho by vedeli vyhodnotiť, či používateľ prežíva hyperventiláciu. Hodinky by tak dokázali identifikovať panický záchvat ešte predtým, ako vôbec nastane a nositeľa o ňom včas varovať. To môže byť veľmi užitočné napríklad aj počas jazdy autom.

TIP REDAKCIE
Hráči presedlávajú na Windows 11: Nový OS má na Steame viac ako 10 % zastúpenie

Prosser dúfa, že funkcia debutuje už tento rok, no údajne môže doraziť až ten budúci. Taktiež je dôležité poznamenať, že funkcia je závislá od spomínaného senzora, ktorý má byť súčasťou až nových modelov Apple Watch. Tie by sa nám mali ukázať na jeseň, čiže je skôr nepravdepodobné, že Apple funkciu predstaví už počas konferencie WWDC, ktorá sa začína 22. júna. Nič však nie je definitívne vylúčené.

Nová verzia watchOS by taktiež podľa Bloomberg a ďalších zdrojov mala ponúknuť funkcie zamerané na spánok, vďaka čomu by mal užívateľ prehľad o kvalite či dĺžke svojho spánku.

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať