Vlajková Motorola Edge+ bude predstavená 22. apríla, potvrdzuje výrobca

To, že Motorola plánuje predstaviť po dlhšej dobe plnohodnotnú vlajkovú loď sa vie už od začiatku tohto roka. Premiéra zariadenia sa však odložila až do tohto mesiaca.

To, že Motorola plánuje predstaviť po dlhšej dobe plnohodnotnú vlajkovú loď sa vie už od začiatku tohto roka. Premiéra zariadenia sa však odložila až do tohto mesiaca.

Pôvodne sa mala odohrať na februárovom podujatí MWC 2020, ktoré ale bolo zrušené kvôli pandémii nového koronavírusu. Teraz výrobca na sociálnej sieti Twitter potvrdzuje, že novinku predstaví 22. apríla prostredníctvom živého online vysielania.

Spoznať by sme nemali jedno, ale rovno dve zariadenia. Vlajkový model Motorola Edge+ doplní nižšie radený typ Motorola Edge bez prívlastku „+“.

Krátka video upútavka potvrdzuje, že výrobca použije obrazovku s výrazne zaoblenými postrannými okrajmi (takmer do pravého uhla). Okrem nich sa počíta s veľmi štíhlymi horizontálnymi okrajmi a malým otvorom pre selfie kameru.

Displej by mal užívateľom ponúknuť 90 Hz obnovovaciu frekvenciu6,67-palcovú uhlopriečku a FHD+ rozlíšenie. Pod kapotou sa pochopiteľne usídli čipset Snapdragon 865 s 5G pripojením, minimálne 8 GB operačná pamäť a 128 GB úložisko.

Motorola Edge
Vizualizácia pre Motorola Edge+

Dobre to vyzerá aj v oblasti fotoaparátov a výdrže na jedno nabitie. Zatiaľ predbežne sa skloňuje 5170 mAh akumulátor a foto trio v podobe 108 Mpx, 16 Mpx a 8 Mpx snímača obrazu. Hlavnému fotoaparátu by tak mohol asistovať ultra široký objektív a objektív s optickým priblížením.

TIP REDAKCIE
RECENZIA Samsung Galaxy S21 FE: Vynikajúci telefón, ktorý však prišiel neskoro

Motorola Edge by mala dostať rovnaký, poprípade veľmi podobný displej. Hlavný rozdiel bude tkvieť vo výkone a fotoaparátoch. Aj pri tomto type bude prítomné 5G pripojenie. Zastreší ho sada Snapdragon 765G.

16 Mpx a 8 Mpx fotoaparáty však budú spolupracovať so 64 Mpx hlavným snímačom obrazu. Obe novinky poženie operačný systém Android 10 bez zásahov výrobcu, ak opomenieme pár funkcií navyše ako praktické Moto Akcie a podobne.

Motorola Edge+

Zásadná otázka sa týka dostupnosti. Nové smartfóny značky Motorola môžu byť exkluzívnou súčasťou amerického operátora Verizon. To by znamenalo, že na ne môžeme v Európe zabudnúť.

Existuje však šanca, že sa Motorola Edge a Edge+ dostanú na iné trh pod pozmeneným označením Motorola One. Zatiaľ však ide o špekuláciu, na ktorú sa nemôžeme v žiadnom prípade spoliehať.

Total
6
Zdieľaní
Total
6
Zdieľať