Tesla Cybertruck

Elon Musk zverejnil nové informácie o očakávanom Tesla Cybertruck. Na čo sa máme pripraviť?

Prototyp elektromobilu sa nám prvýkrát ukázal ešte minulý rok v novembri. Vyznačoval sa doposiaľ nevídaným dizajnom, ktorý pôsobil moderne a odolne.

CEO spoločnosti Tesla, Elon Musk, zverejnil nové informácie ohľadom očakávaného elektromobilu Cybertruck. O novinke informuje server CarAdvice.

Prototyp elektromobilu sa nám prvýkrát ukázal ešte minulý rok v novembri. Vyznačoval sa doposiaľ nevídaným dizajnom, ktorý pôsobil moderne, no zároveň odolne. Prototyp bol 5,4 m dlhý, 2 m široký a 1,9 m vysoký.

Podľa najnovších informácií však bude finálna verzia Cybertruck približne o 3 % menšia a dokonca bude schopná sa vznášať na vode.

Musk však tvrdí, že zmena ovplyvní veľkosť interiéru len minimálne. Aby sme boli konkrétnejší, vnútro elektromobilu sa zmenší len o 1,5 %. “Stále veľmi priestranné,” dodáva Elon.

Elon prostredníctvom siete Twitter potvrdil aj to, že vozidlo získa “úplne nový” vzdušný podvozok. Cybertruck bude taktiež vybavený rovnakým tepelným čerpadlom ako Model Y, ktorý zvyšuje účinnosť vytváraním dodatočného tepla, čo jednoznačne ocenia záujemcovia z chladnejších oblastí.

Čo sa týka dizajnu, zákazníci si budú môcť vybrať, v akej farbe a s akým vzorom im bude vozidlo doručené. Musk totiž potvrdil, že Cybertruck nebude mať žiadne štandardné prevedenie, čo znamená, že vonkajší vzhľad bude prispôsobený každému jednému záujemcovi.

Zrejme najzaujímavejšou novinkou je schopnosť vozidla vznášať sa na vode. K tomuto zisteniu sa Elon dopracoval cez otázku, či bude Cybertruck schopný bez rizika poškodenia prekonávať vodné prúdy. Jeho odpoveď bola stručná: “Áno. Dokonca sa bude schopné aj chvíľu vznášať.”

V oblasti výkonu sa nič nezmenilo. Vozidlo má byť na jedno nabitie schopné prejsť okolo 804 km a prevážať v ňom budete môcť až 1587 kg nákladu. Čo sa týka zrýchlenia, Cybertruck sa dokáže z 0 na 96 km/h vyšplhať len za 2,9 sekundy.

Total
3
Zdieľaní