DJI Mavic Air 2 OFICIÁLNE: 48 Mpx fotoaparát, viac ako polhodina výdrže na jedno nabitie

849 €.

0
Foto: DJI

Spoločnosť DJI oficiálne predstavila nový dron Mavic Air 2, ktorý prichádza na trh po dva a pol roku od predstavenia jeho prvej generácie. 

DJI Mavic Air 2 je o niečo väčší a ťažší ako jeho predchodca. Vo vzduchu sa ale na jedno nabitie udrží až 34 minút, čo je určite výborné.

Mechanicky a elektronicky stabilizovaná kamera využíva 1/2″ snímač obrazu Quad Bayer s rozlíšením 48 Mpx, ktorý dobre poznáme z niektorých smartfónov predstavených v poslednom roku alebo dvoch.

dji mavic air 2 5
Foto: DJI

Má objektív s 28 mm ohniskom a svetelnosťou f/2.8. V štandardnom režime produkuje na výstupe 12 Mpx fotografie. Po ruke je však aj plné 48 Mpx rozlíšenie a bezstratový formát RAW.

dji mavic air 2 3
Foto: DJI

Automatická detekcia scény rozpozná pri fotografovaní sneh, stromy, trávu, modrú oblohu, západy a východy slnka. Nemenej dôležité je video. V tomto prípade je k dispozícii 4K pri 60 FPS, resp. 4K pri 30 FPS s HDR. Samozrejmosťou sú HDR panorámy, obľúbený časozber alebo slow-mo do 240 FPS.

Novinkou je AirSense, systém, ktorý pilota varuje pred lietadlami v okolí prevádzky drona. Tento systém bude ale primárne fungovať len v USA. Aspoň zo začiatku. V prednej a zadnej časti DJI Mavic Air 2 sa nachádzajú senzory, ktoré zabránia prípadným kolíziám, napr. s korunami stromov a podobne.

dji mavic air 2 9
Foto: DJI

Osvetlenie v spodnej časti zase pomôže s presným pristávaním počas večera a noci. Z automatických režimov snímania stojí za pozornosť ActiveTrack 3.0 pre sledovanie objektov, FocusTrack pre čo najpresnejšie ostrenie, Point of Interest 3.0, pomocou ktorého bude dron napríklad krúžiť okolo nejakého objektu, alebo Spotlight 2.0.

Spotlight 2.0 je funkcia z profesionálnych dronov DJI, ktorá uzamkne objekt snímania v jednom zábere, zatiaľ čo pilot môže slobodne meniť rýchlosť, výšku alebo smer letu. Táto funkcia sa dá využiť pri natáčaní rôznych dynamických športov.

dji mavic air 2 1
Foto: DJI

Prenos údajov zabezpečuje vlastná rádiová technológia výrobcu nazvaná ako OccuSync. Sľubuje stabilnejšie pripojenie bez rušenia, ktoré môžu navodiť iné bezdrôtové siete v okolí. Prenos môže prebiehať až na vzdialenosť 10 km (teoreticky).

Inžinieri prepracovali diaľkový ovládač. Je trochu väčší, pôsobí jednoduchšie, no už nemá vo svojej vrchnej časti viditeľné antény. Namiesto nich sa do tohto priestoru vkladá smartfón.

DJI Mavic Air 2

Dobrou správou je, že DJI Mavic Air 2 neprestrelil s cenou. Zostáva na rovnakej úrovni, teda 849 €. Náročnejším zákazníkom ulahodí balíček Fly More Combo, ktorý stojí 1049 €.

fly more combo dji mavic air 2
Foto: DJI

Obsahuje tri batérie, 6 párov náhradných vrtúľ, prepravnú tašku a hlavne sadu ND filtrov pre korekciu rýchlosti uzávierky, ktoré sa hodia pri fotografovaní a natáčaní v podmienkach s veľmi jasným svetlom.

DJI Mavic Air 2 bude ako obvykle dostupný v oficiálnom e-shope výrobcu. Zatiaľ sa objednať nedá, čo sa zmení v priebehu mája.