chrome

Konečne sme sa dočkali: Nová verzia prehliadača Chrome prináša funkciu Tab Groups

Google prináša novú verziu pre svoj prehliadač Chrome, konkrétne Chrome 81, ktorá používateľom ponúka možnosť využiť dlho žiadanú funkciu Tab Groups.

Google prináša novú verziu pre svoj prehliadač Chrome, konkrétne Chrome 81, ktorá používateľom ponúka možnosť využiť dlho žiadanú funkciu Tab Groups. Téme sa venuje server Forbes.

Funkcia Tab Groups prináša nové možnosti do interakcie užívateľa s otvorenými kartami. Inými slovami, každý má teraz možnosť zlúčiť niekoľko kariet do jednej skupiny, čo sa náramne hodí, ak máte v prehliadači vždy otvorené nemalé množstvo stránok, ktoré aj aktívne používate.

chrome tab groups
Chrome 81 – Zdroj: Forbes (Gordon Kelly)

Postup zhrnutia viacerých kariet do jednej skupiny je veľmi jednoduchý. Stačí vám len vybrať ľubovoľnú kartu, kliknúť pravým tlačidlom myši a vybrať možnosť Pridať do novej skupiny. Následne máte možnosť do tejto skupiny pridať aj iné karty.

Keď učiníte všetky potrebné kroky, môžete sa pustiť do nastavovania. Každú skupinu kariet môžete ľubovoľne pomenovať či jej prideliť vlastnú farbu. Taktiež máte možnosť všetky karty v danej skupine naraz zavrieť.

Ide o skutočne skvelú novinku, ktorú ocení nejeden používateľ. A ak ste aj vy jedným z tých, ktorí majú v Chrome neustále otvorené desiatky kariet, funkcia Tab Groups sa takmer okamžite stane vaším najlepším pomocníkom.

Total
14
Zdieľaní