Vlk vo vašej obývačke? Zobrazte si objekty v rozšírenej realite z vyhľadávania Google

Spoločnosť Google na minuloročnej konferencii Google I/O oznámila, že do svojho vyhľadávania začne pridávať objekty, ktoré bude možné zobrazovať v rozšírenej realite.

Spoločnosť Google na minuloročnej konferencii Google I/O oznámila, že do svojho vyhľadávania začne pridávať objekty, ktoré bude možné zobrazovať v rozšírenej realite.

Objekt záujmu si tak môžu užívatelia prezrieť v peknom 3D prevedení, a to pokojne vo svojej obývačke, kancelárii alebo napríklad na ulici. Potrebujete k tomu dve veci: internetové pripojenie a kompatibilný smartfón podporujúci engine ARCore od Google.

Našťastie, túto platformu pre rozšírenú realitu dnes podporuje množstvo smartfónov. Podporované nie sú len zariadenia s OS Android 7.0 a vyšším, ale aj mobilné zariadenia od Apple s iOS 11 a novším vrátane tabletov iPad.

Stále však platí, že musí ísť o smartfón s dostatočným výkonom, fotoaparátom a senzormi, ktoré zvládnu pohyblivé 3D objekty zobrazovať v reálnom čase a v reálnom priestore. Cenovo najdostupnejšie smartfóny tak podporované byť nemusia. Zoznam kompatibilných smartfónov nájdete TU.

Najlepšie je, že pre zobrazenie 3D objektov nemusí užívateľ chodiť ďaleko. Nájde ich priamo vo vyhľadávaní. Neexistuje oficiálny zoznam integrovaných objektov, no Google sa zo začiatku zameral hlavne na zvieratá.

AR

Stačí do vyhľadávania Google napísať napríklad „vlk“ a okrem fotiek a základných informácií o zvierati by ste mali vo výsledkoch vyhľadávania uvidieť aj položku Zobraziť v 3D. Zviera sa následne zobrazí na celej obrazovke ako 3-rozmerná animácia.

TIP REDAKCIE
Tesla posúva plány: Prvé elektromobily z Giga Berlin prídu až budúci rok

Potom stačí ťuknúť na tlačidlo Vo vašom priestore a namieriť fotoaparát smartfónu na voľnú plochu, napr. podlahu, stôl alebo chodník na ulici, kde sa zviera zobrazí v rozšírenej realite. Môžete sa sním teda stretnúť zoči-voči, aj keď virtuálne. Ako to vyzerá, vidíte na snímkach obrazovky.

Podľa 9to5google.com sa dá v rozšírenej realite zobraziť pes, mačka, kôň, aligátor, ježko, koza, papagáj, žralok, medveď a pár ďalších zvierat. Dostupné by mali byť aj planéty ako Mars, Venuša a ďalšie, ľudská kostra či objekty NASA.

Zobrazovanie objektov v rozšírenej realite môže byť nápomocné pri vzdelávaní alebo napr. pri zariaďovaní domácnosti, kde si vďaka nej môžeme do priestoru vložiť nový nábytok či dekorácie. Snáď budú nové AR objekty vo vyhľadávaní Google pribúdať svižným tempom.

Total
8
Zdieľaní
Total
8
Zdieľať