Sen každého hráča: Posteľ s integrovaným počítačom a monitormi stojí 950 €

Hráčska posteľ pozostáva z ôsmich jednotiek plniacich rôzne funkcie.

1

Priemysel sústreďujúci sa na všemožné vychytávky pre hráčov je momentálne na poriadne rýchlom vzostupe. Na horizonte sú mnohé firmy prichádzajúce s čoraz inovatívnejšími, farebnejšími a často šialenejšími výmyslami, než kedykoľvek predtým. Predstavujeme vám hráčsku posteľ.

Po hráčskych kreslách, stolíkoch alebo iných typoch nábytku prichádza na rad aj posteľ. O tom, že klasická posteľ už nestačí, sa hráčov pokúša presvedčiť japonská spoločnosť Bauhutte. Gaming bed, teda hráčska posteľ, je tu s niekoľkými výhodami.

Posteľ, gauč, miesto na hranie

Funguje totiž samozrejme ako posteľ, no v jej výbave je tiež niekoľko systémov, ktoré zaručujú maximálny komfort. Z postele si napríklad môžete spraviť hráčsky gauč, súčasťou výbavy je aj hráčska deka, špeciálny stolík pre energetické či iné nápoje a samozrejme aj držiak na slúchadlá.

Na konci postele (pri nohách) je úzky stolík, ktorý hravo pojme dva hráčske monitory, reproduktory a ďalšie vybavenie. Ide tak o ideálne riešenie nielen pre hranie, ale aj pre pozeranie streamov, hovorí firma.

Aby spoločnosť vyzerala čo najpresvedčivejšie, nad vankúšom nájdete ohybný držiak na tablet alebo smartfón, vedľa postele zas malý stolík určený pre uskladnenie čipsov, chrumiek a všeličoho ďalšieho.

Bez akejkoľvek námahy

Japonský výrobca sa na svojej stránke zamýšľa: „Ráno vstanem a z postele sa presuniem k stolíku s počítačom. Prečo je to také komplikované? Hráčska posteľ tento problém rieši,“ píše sa v popise produktu. „Hneď ako vstanete si môžete pozrieť stream alebo film, a to bez akejkoľvek námahy,“ vysvetľuje.

Celá výbava pozostávajúca z ôsmich samostatných jednotiek stojí približne 113 250 jenov, čo je v prepočte 947 eur. Nejde teda o lacný špás, no pre najväčších hráčov, pre ktorých je gaming často aj kariérou, môže ísť o zaujímavú aj keď mierne extravagantnú ponuku.