AoD

Funkciu vždy zapnutej obrazovky konečne dostanú aj smartfóny OnePlus

Funkciu vždy zapnutej obrazovky priviedol do širšieho povedomia výrobca Samsung so svojimi vlajkovými modelmi Galaxy S7 a Galaxy S7 Edge.

Funkciu vždy zapnutej obrazovky priviedol do širšieho povedomia výrobca Samsung so svojimi vlajkovými modelmi Galaxy S7 a Galaxy S7 Edge.

Postupne si ju osvojili ďalší výrobcovia ako Huawei, Xiaomi alebo Google. Pomocou tejto funkcie sa na vypnutej obrazovke neustále zobrazujú základné informácie ako čas, dátum, úroveň nabitia batérie a upozornenia.

Ide o pomerne praktickú vymoženosť, ktorá sa osvedčila hlavne na zariadeniach s OLED displejmi. Tie dokážu rozsvietiť len potrebné pixely, zatiaľ čo je zbytok obrazovky vypnutý. Nepretržité zobrazenie základných informácií teda zbytočne nevybíja batériu, aj keď nejakú časť energie spotrebuje.

vzdy zapnuty displej
Foto: XDA

Obsah sa na obrazovke raz za čas posunie o niekoľko pixelov, čo má zabrániť ich vypaľovaniu. Funkcia Always on Display je dlhodobo žiadaná fanúšikmi a používateľmi zariadení značky OnePlus. Ide o najfrekventovanejšiu tému na oficiálnom fóre výrobcu.

Dobrou správou je, že im spoločnosť OnePlus vyhovie, ako vyplýva z jej príspevku na sociálnej sieti Twitter.

TIP REDAKCIE
Vzbura strojov? Takto vyzerá kombinácia robotického psa s útočnou puškou

Vývojári zaradia funkciu vždy zapnutej obrazovky do budúcej aktualizácie užívateľského prostredia OxygenOS. Doteraz sa vývojári funkcii vyhýbali, keďže sa obávali práve vyššej spotreby energie a z toho vyplývajúcej zhoršenej výdrže na jedno nabitie.

Zatiaľ nie je známe, ktoré zariadenia od OnePlus funkciu Always on Display formou aktualizácie dostanú. Okrem pripravovaných modelov OnePlus 8 a 8 Pro by to tiež mohli byť zariadenia 7/7T, 6/6T a možno 5/5T a ich Pro verzie.

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať