AKTUÁLNE: Operátori zatvárajú predajne, vybavovať musíte cez internet alebo telefonicky

Koronavírus aj dnes pokračuje vo výraznom obmedzovaní prevádzok firiem, ku ktorým sa cez víkend pridajú minimálne dvaja slovenskí operátori.

Koronavírus aj dnes pokračuje vo výraznom obmedzovaní prevádzok firiem, ku ktorým sa cez víkend pridajú minimálne dvaja slovenskí operátori. Vyplýva to z tlačových správ, ktoré operátori rozoslali médiám.

K rozhodnutiu zatvoriť svoje predajne nielen v nákupných centrách, ale aj mimo nich dospeli operátori O2 a Telekom. O prípadnom predĺžení zatvorených predajní momentálne nevieme.

V sobotu a nedeľu 14-15. marca 2020 budú všetky predajne Telekomu zatvorené na celom Slovensku, či ide o pobočky v obchodných centrách alebo aj samostatné kamenné predajne,“ informoval hovorca spoločnosti Slovak Telekom, Michal Korec.

V prípade O2 sa ku situácii ohľadom nákazy COVID-19 vyjadrila hovorkyňa Tereza Molnár: „Vzhľadom na šírenie koronavírusu a potrebné preventívne opatrenia sme sa rozhodli postaviť sa aktuálnemu stavu zodpovedne, a preto budú všetky predajne O2 na celom Slovensku v sobotu a v nedeľu zatvorené, a to aj mimo nákupných centier. Situáciu budeme naďalej pozorne sledovať a o ďalších otváracích hodinách budeme zákazníkov informovať prostredníctvom nášho webu“.

TIP REDAKCIE
Microsoft vo Windows 11 opäť zmení povestnú obrazovku smrti

O2: Vykonávame záťažové testy systémov

Okrem zabezpečenia bezpečnosti svojich zákazníkov má O2 plné ruky aj testovaním svojich systémov. „Vykonávame tiež niekoľko druhov záťažových testov kapacity našich systémov,“ píše sa vo vyjadrení. O aké systémy ide, O2 nešpecifikovalo.

České vedenie O2 pre českých zákazníkov do konca apríla ponúka mobilné dáta zadarmo. Či sa na podobný krok pripravujú aj slovenskí operátori momentálne zisťujeme. TECHBYTE oslovil všetkých štyroch operátorov s otázkou o ďalších krokoch. Najviac ústretový je momentálne Telekom, ktorý veľkej časti svojich zákazníkov do konca mesiaca ponúka balíček 1 000 GB mobilných dát.

Total
13
Zdieľaní
Total
13
Zdieľať