O2

AKTUALIZOVANÉ: O2 má vyťaženú sieť. Dovolať sa miestami môžete až na druhý alebo tretíkrát

Tretí najväčší operátor na Slovensku, O2, momentálne usilovne bojuje s nepríjemným výpadkom. Ten sa dotýka hlasových služieb.

Tretí najväčší operátor na Slovensku, O2, momentálne usilovne bojuje s nepríjemným výpadkom. Ten sa dotýka hlasových služieb. TECHBYTE na problémy upozornili čitatelia, za čo im ďakujeme.

Problémy už eviduje aj sám operátor, čo vyplýva z krátkeho rozhovoru so zákazníckou linkou. Tá zákazníkom odkazuje, že na vyriešení problému už operátor pracuje. Kedy by mohlo dôjsť k jeho vyriešeniu zatiaľ nie je jasné.

TECHBYTE už požiadal O2 o stanovisko, no zatiaľ ho k dispozícii nemáme. Ako Živé.sk poznamenalo, O2 malo výpadok aj minulý týždeň, keď ho nepriamo spojil s výrazne vyššou prevádzkou v sieti. Či ide o podobný scenár aj dnes zatiaľ nevedno.

O2: Nie je to celoplošný výpadok

Vzhľadom na mimoriadnu situáciu na Slovensku vidíme aj my zvýšenú prevádzku v našich sieťach spôsobenú jednak zvýšenou prácou z domuvyužívania konferenčných hovorov a pracovnej komunikácie, zrejme aj nárastom súkromných hovorov. Prevádzka v sieti sa takto približuje prevádzke počas najexponovanejších období v roku, akým je napríklad Silvester. Vzhľadom na to, neustále posilujeme kapacity siete. Nemôžeme však vylúčiť ojedinelé krátkodobé sťaženie dovolateľnosti alebo stabilitu hovorov, ktoré však priebežne riešime. Prosíme v takých prípadoch o trpezlivosť,“ vysvetľuje hovorkyňa O2 Tereza Molnár.

TIP REDAKCIE
Google chystá Pixel 6a, bude o niečo menší a lacnejší

Total
8
Zdieľaní
Total
8
Zdieľať