Huawei otvoril novú kamennú predajňu. Nachádza sa v Barcelone, rovno oproti obchodu Apple

"Inšpiroval" sa konkurentom?

1
Zdroj: Computer Hoy (via Gizmochina)

Spoločnosť Huawei práve otvorila novú kamennú predajňu, a to v meste Barcelona v Španielsku. Mnohých najviac prekvapila i pobavila jej poloha – nachádza sa rovno oproti obchodu Apple, píše Gizmochina.

Zaujímavé je taktiež aj to, že interiér predajne Huawei sa po estetickej stránke značne podobá na interiér konkurenčného obchodu.

Nový kamenný obchod Huawei bol oficiálne otvorený ešte minulý týždeň, presnejšie 22. februára. Slávnostné otvorenie sa totiž malo konať počas veľtrhu MWC, ktorý, ako zrejme viete, musel byť zrušený kvôli šíriacemu sa koronavírusu.

Zdroj: Computer Hoy (via Gizmochina)

Ani zrušenie MWC však čínskeho giganta nezastavilo. Predajňa zaberá okolo 750 štvorcových metrov a má dve poschodia. V jej priestoroch možno nájsť mnoho zaujímavých produktov, ktoré si môžu návštevníci vyskúšať. V tomto ohľade nesmieme zabudnúť na umelú inteligenciu, workshopy či rôzne exhibície, ktoré potenciálnym zákazníkom ponúkajú náhľad do celého ekosystému Huawei.

V obchode taktiež pracuje nemalý počet špecializovaných zamestnancov, ktorí sú rozdelení do konkrétnych oblastí. Celkovo ich je okolo 20.

Zdroj: Computer Hoy (via Gizmochina)

Otvorenie novej predajne jasne naznačuje, že Huawei plánuje postupne rozširovať svoju sieť kamenných obchodov po Európe. Interiér obchodu v Barcelone sa náramne podobá na interiér predajne Apple, čo sa nie každému pozdáva. Niektorí dokonca hovoria aj o „krádeži identity“.

Na druhú stranu, nie je žiadnym tajomstvom, že Huawei sa v minulosti do veľkej miery „inšpiroval“ americkým gigantom, teda aspoň v rámci produktov a dizajnu interiérov.