HTC

HTC so smartfónmi zatiaľ nekončí. V tomto roku chce vydať model s podporou pre 5G

Nie je žiadnym tajomstvom, že spoločnosti HTC sa na trhu so smartfónmi priliš nedarí. Napriek tomu však na ne zrejme neplánuje tak skoro zanevrieť.

Nie je žiadnym tajomstvom, že spoločnosti HTC sa na trhu so smartfónmi priliš nedarí. Napriek tomu však na ne zrejme neplánuje tak skoro zanevrieť, informujú redaktori z PhoneArena.

Dokazuje to prehlásenie samotného CEO spoločnosti, ktorý počas nedávneho rozhovoru potvrdil, že HTC tento rok vydá svoj prvý smartfón s podporou pre 5G siete. Toto prehlásenie zo strany generálneho riaditeľa podnietilo vznik mnohých otázok.

Lacnejší smartfón alebo vlajková loď?

Cenovo dostupnejšie smartfóny s 5G konektivitou síce nie sú žiadnou prelomovou novinkou, no stále ide o technológiu, ktorá je vo väčšine prípadov súčasťou vlajkových lodí. Pracuje teda HTC na lacnejšom alebo výkonnom smartfóne? To zatiaľ nikto nevie.

Bude ich viac?

Ďalej musíme poukázať aj na časť prehlásenia, kde Yves Maitra spomína slovo “prvý”. Znamená to, že HTC plánuje v budúcnosti vydať viacero 5G smartfónov? Rovnako ako pri prvej otázke, ani na túto zatiaľ neexistuje jasná odpoveď.

TIP REDAKCIE
VIANOCE 2021: Telekom prekvapuje, dáva 2x dáta aj 20 € kredit navyše!

HTC čaká veľa práce

Mnohí ostávajú skeptickí, keďže značku HTC si už väčšina dlhší čas nespája so smartfónmi. To však neznamená, že spoločnosť nemá na to nás všetkých prekvapiť. Aby však prekvapenie a možný návrat na trh so smartfónmi docielila, musela by vynaložiť obrovské množstvo námahy a prísť s niečím aspoň trochu unikátnym.

Či sa jej to podarí zrejme ukáže len čas. Očakávame, že sa ďalšie informácie ohľadom prvého 5G smartfónu značky HTC dozvieme v priebehu nasledujúcich mesiacov.

Total
27
Zdieľaní
Total
27
Zdieľať