Tesla Model S

Automobilky majú už tento rok prísť s prvými bezdrôtovými nabíjačkami pre elektromobily

Tie majú fungovať viac-menej rovnako ako bezdrôtové nabíjačky pre smartfóny. Jednoducho s autom zaparkujete nad podložku, ktorá vaše auto začne nabíjať.

Bezdrôtovo sa tento rok nebudú nabíjať len telefóny, ale aj elektromobily. Ako píše server Futurism, automobilky majú do konca 2020 prísť s prvými bezdrôtovými nabíjačkami.

Tieto nabíjačky pritom majú fungovať viac-menej rovnako ako bezdrôtové nabíjačky pre smartfóny. Jednoducho s autom zaparkujete nad podložku, ktorá vaše auto začne automaticky nabíjať.

Prvoradá je jednoduchosť

Cieľom automobiliek je jednoduchosť. Výrobcovia chcú, aby bolo nabíjanie vozidiel pre zákazníkov čo najmenej komplikované, pričom v pláne je aj štandardizovanie nabíjacích staníc doma i vo verejných priestranstvách.

Aby to spoločnosti dokázali, organizácia SAE International (Society of Automotive Engineers) vydala štandard (SAE J2954), ktorý sa momentálne nachádza v posledných štádiách vývoja, tvrdí CNET.

Zdroj: BMW (via Futurism)

Nemecká automobilka BMW už stihla ukázať vlastnú bezdrôtovú nabíjačku, ktorú si majitelia môžu položiť napríklad na podlahu vo svojej garáži. Akonáhle vozidlo nachádzajúce sa nad ňou vypne motor, podložka ho automaticky začne nabíjať.

TIP REDAKCIE
Arm za 30 rokov expedoval 200 miliárd čipov, každú sekundu vyrobí 900 nových kusov

Oplatí sa to?

Zatiaľ nie je jasné, s akým úspechom sa bezdrôtové nabíjačky pre elektromobily stretnú. Inštalácia takýchto staníc totiž bude veľmi náročná nielen časovo, ale aj finančne. Podľa nás však ide o skvelý nápad, ktorý s istotou uvíta každý jeden vlastník elektromobilu.

Total
9
Zdieľaní
Total
9
Zdieľať