Inteligentné hodinky Oppo poženie Wear OS. Majú byť cenovo dostupné

Vyzerajú dobre.

1
oppo watch
Foto: letsgodigital.org

V januári tohto roka sme získali pohľad na prvé inteligentné hodinky čínskej značky Oppo, ktoré zaujali elegantným dizajnom, nápadne podobným hodinkám Apple Watch.

Hodinky od Oppo ale budú mať zakrivené postranné okraje obrazovky, čo je skôr doménou vlajkových smartfónov ako inteligentných hodiniek. Ako budú hodinky vyzerať teraz prezrádza nová fotografia, ktorú získal web indiashopps.com.

Vďaka čerstvej snímke zároveň vieme, že výrobca použije operačný systém Wear OS od Google. Špekulácie o vlastnom softvérovom riešení sa teda asi nepotvrdia. Vlastný OS využívajú napr. hodinky od výrobcov Huawei (LiteOS) či Samsung (Tizen).

hodinky oppo
Zdroj: indiashopps.com

Zdroj hovorí, že hodinky nebudú extra veľké, ponúknu snímanie srdcovej frekvencie a malý otvor v konštrukcii naznačuje prítomnosť mikrofónu pre hlasové hovory. Dobrou správou je, že výrobca zrejme zvolí prístupnejšiu cenu, ktorá podlezie obdobne vybavenú konkurenciu.

Keďže bude hodinky poháňať Wear OS, mali by sa dať ľahko prepojiť s akýmkoľvek smartfónom bez príslušnosti ku konkrétnej značke, čo im otvára cestu k väčšej skupine potenciálnych zákazníkov.

Oppo, člen skupiny BBK Electronics, mal hodinky pôvodne predstaviť na podujatí Mobile World Congress 2020, ktoré však organizátori zrušili kvôli koronavírusu. Očakáva sa, že sa tak udeje o niečo neskôr, 6. marca na samostatnom tlačovom podujatí.