Oppo chystá nové inteligentné hodinky. Áno, vyzerajú ako Apple Watch

Hodinky so zaobleným displejom.

1
oppo watch
Foto: letsgodigital.org

Trh s inteligentnými hodinkami sa tento rok určite rozrastie o nové modely z dielne rôznych výrobcov, medzi ktorými nebude chýbať ani čínske Oppo.

To, ako budú vyzerať, vieme vďaka obrázku, ktorý zdieľal priamo viceprezident spoločnosti Oppo. Už na prvý pohľad je jasné, že avizovaná novinka pripomína hodinky Apple Watch. Tie sú vôbec najpredávanejšie, čo sa tohto typu zariadení týka.

Inšpiráciu v Apple Watch našla aj spoločnosť Xiaomi, ktorá v októbri minulého roka predstavila hodinky Mi Watch. Hodinky od Oppo ale pôsobia elegantnejšie, aspoň sa tak javia podľa zatiaľ jediného oficiálneho obrázka.

hodinky
Foto: Weibo

Aby sme hodinkám nekrivdili, všimnúť si môžeme aj isté odlišnosti. Majú dve podlhovasté tlačidlá, medzi ktorými sa nachádza otvor pre mikrofón. S hodinkami teda budeme môcť aj telefonovať.

Minimálne pri spojení so smartfónom cez Bluetooth alebo plnohodnotne pomocou zabudovanej technológie eSIM. Parametre ale nepoznáme. Zaujímavosťou je, že hodinky nebudú mať plochý displej. Po stranách zakrivené okraje obrazovky sú skôr devízou drahších smartfónov.

Výrobca Oppo sa zúčastní februárového podujatia Mobile World Congress 2020, čo naznačuje, že by mohli byť nové hodinky predstavené práve počas tejto udalosti. Očakávania smerujú aj k priateľskej cene, ktorú vedia čínski výrobcovia ochotne ponúknuť. Necháme sa ale prekvapiť.