gamesnacks

Google predstavil GameSnacks, jednoduché webové hry pre každého

Google si v rámci svojho experimentálneho oddelenia Area 120 pripravil nový projekt, ktorý je určený pre všetkých užívateľov s akýmkoľvek zariadením.

Google si v rámci svojho experimentálneho oddelenia Area 120 pripravil nový projekt určený pre všetkých užívateľov s akýmkoľvek zariadením a internetovým pripojením.

Projekt sa nazýva GameSnacks. Ide o akési centrum veľmi jednoduchých webových hier, ktoré vývojári optimalizoval tak, aby fungovali rýchlo a spoľahlivo aj v tých oblastiach a situáciách, kde nie je dostatočne rýchly internet.

Google hovorí, že užívatelia si často krátia čas hraním hier na smartfónoch, či už v MHD, v čakárni u lekára, alebo napríklad v kaviarni. Veľa hier sa však podľa autorov nenačítava rýchlo, čo platí hlavne pre zariadenia s menšou operačnou pamäťou a s horším internetovým pripojením, ktoré po celom svete používajú stovky miliónov ľudí.

Webové hry z platformy GameSnacks sa načítajú takmer okamžite aj na zariadeniach s 1 GB operačnou pamäťou či pripojením pomalším ako 1 Mbps. Google dostupné hry popisuje ako jednoduché, zábavné a ideálne pre príležitostných hráčov.

Majú nenáročné pravidlá, naučí sa ich hrať každý a ovládať sa dajú pomocou dotykov, klávesnice alebo myši na akomkoľvek zariadení. Aj vo webových prehliadačoch počítačov, nielen na smartfónoch.

TIP REDAKCIE
X-Tron X10 Pro: MONŠTRUM na 2 kolesách má dva 1 600 W motory a maximálku až 70 km/h!

Google má v pláne zoznam dostupných webových hier rozširovať. Do projektu sa tiež môžu zapojiť akýkoľvek vývojári, ktorí pracujú v jazyku HTML5. Ak vyvinuli, alebo majú v pláne vyvíjať jednoduché webové hry, Google ich do knižnice rád zaradí. Stačí vyplniť tento formulár.

Pokiaľ si chcete niektorú z jednoduchých webových hier vyskúšať, navštívte adresu gamesnacks.com/games.

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať