Forza Street pre Android sa blíži, v Google Play je dostupná predbežná registrácia

Spoločnosť Microsoft minulý rok potvrdila, že pripravuje mobilnú verziu pretekárskej hry Forza Street, ktorá bude dostupná pre operačné systémy Android a iOS.

Spoločnosť Microsoft minulý rok potvrdila, že pripravuje mobilnú verziu pretekárskej hry Forza Street, ktorá bude dostupná pre operačné systémy Android a iOS.

Forza Street je jednoduchšou pretekárskou hrou, ktorá bude určená hlavne pre zábavu. O žiadny simulátor pre náročnejšieho hráča teda nejde. Microsoft v kontexte hry spomína neprekonateľné pouličné preteky, zbieranie a inovácie kultových áut, pôsobivý príbeh, či úžasnú grafiku.

Hru Forza Street si môžete momentálne stiahnuť do svojho PC s OS Windows 10 alebo do zariadenia s operačným systémom iOS. Pre Android zatiaľ dostupná nie je, no čoskoro by sa to malo zmeniť. V Obchode Play sa už môžete predbežne registrovať, vďaka čomu dostanete upozornenie hneď, ako bude hra dostupná.

forza street

Rovnaký scenár platí aj pre obchod s aplikáciami Galaxy Store, ktorý využívajú mobilné zariadenia značky Samsung. Samsung totižto spolupracuje so spoločnosťou Microsoft, ako sme sa dozvedeli počas predstavenia vlajkových lodí Galaxy S20.

TIP REDAKCIE
MIMORIADNE: Slovenská pošta hlási poplach. Za 2 € si vraj môžete kúpiť náhodnú nedoručenú zásielku

Spolupráca bude pravdepodobne orientovaná na projekt xCloud, cloudovú hráčsku službu, ktorá bude zrejme prepojená aj s novou konzolou Xbox Series X. Pomocou tejto služby tak bude možné streamovať hry aj do mobilných zariadení Samsung, čo niektorí používatelia určite ocenia.

Naznačil to aj hovorca spoločnosti Microsoft, ktorý pre server CNET uviedol, že hráči z celého sveta by mali mať prístup ku kvalitným hrám na akomkoľvek zariadení, ktoré si vyberú.