Citroën má nový elektromobil: Má len 2 miesta a mesačne stojí 19,99 €

Citroën Ami je nový elektromobil navrhnutý pre čo najlacnejšiu a najpríjemnejšiu mobilitu po mestách. Je elektrický, lacný a na jeho šoférovanie nepotrebujete vodičský preukaz.

Citroën Ami je nový elektromobil navrhnutý pre čo najlacnejšiu a najpríjemnejšiu mobilitu po mestách. Je elektrický, lacný a na jeho šoférovanie nepotrebujete vodičský preukaz. Inými slovami, nie je to ani tak elektromobil ako elektrická kolobežka s dvoma sedadlami, dverami a klimatizáciou.

Ami pritom nedisponuje najmodernejšími technológiami ani riešeniami. Ide o nový spôsob ako sa v čoraz plnších mestách prepraviť z bodu A do bodu B čo najekologickejšie a najpohodlnejšie. V rámci možností, samozrejme. Šoférovať ho pritom môžu záujemcovia od 16 rokov.

Mestské „približovadlo“ od Citroënu poháňa malinká 5,5 kWh lítium-iónová batéria uložená pod podlahou. Na jedno nabitie dokáže ponúknuť 70 kilometrový dojazd. Z 0 % na 100 % sa z 220 V zásuvky nabije približne za tri hodiny. Jeho maximálna rýchlosť dosahuje 45 km/h.

Bohužiaľ, Citroën Ami na Slovensku zatiaľ nenájdete. Jeho dostupnosť je aspoň nateraz limitovaná na Francúzsko, neskôr však má doraziť aj do Španielska, Talianska, Belgicka, Portugalska a Nemecka. Prvé kusy sa na cestách majú objaviť už v júni.

TIP REDAKCIE
Doogee S98 Pro: Štýlový odolný smartfón s termokamerou už má svoju cenu!

Koľko stojí?

Citroën bude Ami predávať pomerne nezvyčajným spôsobom. Dlhodobý prenájom vás vyjde na 19,99 € mesačne. Je však potrebné zložiť jednorazovú zálohu vo výške 2 644 €. Samostatne Ami stojí od 6 000 €.