TikTok prekonáva Facebook aj Messenger: Má už viac ako 700 miliónov stiahnutí

Služba sa umiestnila hneď za WhatsApp.

4
Zdroj: Gizmochina

V roku 2019 sa náramne darilo viacerým službám či aplikáciám, no zrejme najviac si prilepšil obľúbený i nenávidený TikTok. Počas minulého roka si túto službu stiahlo toľko ľudí, že prekonala aj Facebook či Messenger. Téme sa bližšie venoval server Gizmochina.

Aby sme boli konkrétnejší, TikTok sa umiestnil na druhej priečke v počte najsťahovanejších aplikácií. Na prvom mieste, čo mnohých neprekvapí, sa zatiaľ pevne drží chatovacia služba WhatsApp.

TikTok si aktuálne pripisuje viac ako 700 miliónov stiahnutí. Pri porovnaní so službou WhatsApp však ešte má čo robiť, keďže tá sa môže chváliť až 850 miliónmi stiahnutí.

Prvé dve priečky však majú jednu vec spoločnú – obe sa spoliehajú predovšetkým na mladú generáciu z Indie. Čo sa týka TikTok, až 45 % stiahnutí pochádza práve z tejto ázijskej krajiny. WhatsApp si pritom počas Q4 prilepšil o rovných 39 % (medziročne).

Úspech služby TikTok si samozrejme všimli viacerí, dokonca aj už spomenutý Facebook. Americký gigant sa jej bude snažiť (snaží) konkurovať prostredníctvom vlastnej aplikácie určenej pre krátke videá, ktorá vyšla pred 2 mesiacmi v Brazílii.