Svet sa mení: Renomovaná automobilka oznámila hromadnú výrobu áut bez volantu aj pedálov!

Jeden z najväčších gigantov automobilového priemyslu hodlá priniesť medzi širokú verejnosť kúsok bez tradičných prvkov na ovládanie.

Jeden z najväčších gigantov automobilového priemyslu hodlá priniesť medzi širokú verejnosť kúsok bez tradičných prvkov na ovládanie. Čo to ale znamená? Riadenie totiž dostane na starosti umelá inteligencia a nie živý šofér s veľmi nebezpečným ľudským faktorom. 

Výroba atypických automobilov vraj započne už v priebehu budúceho roka. General Motors nie je však ani zďaleka prvou spoločnosťou, ktorá kuje podobne ambiciózne plány. Rovnakým smerom dnes kráča viacero ďalších známych značiek z príslušného odvetvia, a to vrátane Audi alebo takej Tesly. Predbiehajú sa tak v tom, kto prinesie toho najpokročilejšieho autopilota a očarí ním čo najviac potenciálnych záujemcov.

GM hodlá avizovanú štvorkolesovú novinku vybaviť elektrickým pohonom a aj autonómnym režimom na úrovni 4., čo znamená, že v porovnaní so súčasnou úrovňou (level 2,5. až 3.) autopilotov nastane výrazný posun vpred. Preto môžu vynechať ako volant, tak aj pedále – oba ovládacie prvky nahradí výkonný počítač s prístupom k sofistikovanej neurónovej sieti, aby vedel robiť správne rozhodnutia. My sa teda iba pohodlne usadíme a autu oznámime destináciu, kam chceme odviesť. Nič viac, nič menej.

TIP REDAKCIE
Podľa Apple má Android 47-násobne vyššie riziko kontaktu s malvérom. Pripisuje to sideloadingu

Je to naozaj vzrušujúci moment v histórii cesty k rozsiahlej adaptácii [autonómnych vozidiel] a prvému výrobnému vozidlu bez ovládacích prvkov pre vodiča,prezradil prezident GM, Dan Ammann, pre web The Verge.

Total
25
Zdieľaní
Total
25
Zdieľať