Motorola RAZR

Nokia údajne pracuje na skladacom smartfóne. Doraziť má ešte tento rok

Na trh so skladacími smartfónmi po novom údajne mieri už aj Nokia. So svojím vlastným skladacím telefónom má pritom doraziť ešte tento rok.

Na trh so skladacími smartfónmi po novom údajne mieri už aj Nokia, značka patriaca spoločnosti HMD Global. So svojím vlastným skladacím telefónom má pritom doraziť ešte tento rok, píše server Gizmochina.

Tak skoro to však nebude. Aby sme boli konkrétnejší, s novým produktom má značka prísť skôr v priebehu posledných mesiacov tohto roku. Existuje však možnosť, že debut bude posunutý až na začiatok 2021.

Ak sú tieto predikcie pravdivé, možno sa o novinke čo to dozvieme už o necelý mesiac počas MWC.

Konkurent pre Galaxy Z Flip či Motorola Razr?

Po vizuálnej stránke sa má zariadenie podobať na Galaxy Z Flip či Motorola Razr. Zdroj taktiež uvádza, že prvý prototyp smartfónu bol dokončený už v polovici roka 2019, pričom bol vraj na začiatku tohto mesiaca označený ako “pripravený”. Spoločnosť HMD Global však zatiaľ nič oficiálne neoznámila, čiže treba tieto tvrdenia brať s aspoň menšou rezervou.

TIP REDAKCIE
PADOL REKORD: Slováci včera vyťažili internet na maximum, takáto prevádzka tu ešte nebola!

Nokia 9.2

A kým sa tak stane, môžeme sa tešiť aspoň na Nokia 9.2, smartfón vybavený čipsetom Snapdragon 865 a dvoma selfie fotoaparátmi s rozlíšeniami 32 Mpx a 48 Mpx. Viac sme sa zariadeniu venovali v samostatnom článku.