TikTok ohrozil svojich používateľov. Hackeri sa mohli dostať k ich osobným údajom

Populárna služba TikTok údajne trpela obrovskou bezpečnostnou dierou, ktorú mohli hackeri použiť na jednoduchý prístup k osobným údajom používateľov.

Populárna služba TikTok údajne trpela obrovskou bezpečnostnou dierou, ktorú mohli hackeri použiť na jednoduchý prístup k osobným údajom používateľov. Novinku zverejnila spoločnosť Check Point Research.

Server Gizmochina píše, že jedným z problémov bola možnosť manipulovať so správami tak, aby sa tvárili, že pochádzajú od TikToku. O závažných nedostatkoch služby sa tvorcovia TikTok dozvedeli ešte 20. novembra. Síce sľúbili, že všetko dajú do poriadku najneskôr do 15. decembra, no napriek tomu išlo o veľmi dlhé obdobie, ktoré mohli hackeri šikovne využiť.

Vráťme sa k vyššie spomenutým správam. Hackeri mali možnosť používateľom zasielať správy, ktoré obsahovali škodlivý odkaz. Akonáhle naň používateľ klikol, hackeri mali prístup k celému účtu, vrátane možnosti nahrávania videí a prístupu k osobným videám.

Aplikácia s hlavným sídlom v čínskom Pekingu poskytuje používateľom možnosť vytvárať a uploadovať krátke videá, ktoré je možné jednoducho zdieľať do viacerých aplikácií. Populárna je zväčšia medzi mladšími používateľmi. Prieskum tvrdí, že až 60 % “TikTokerov” v Spojených štátoch amerických má od 16 do 24 rokov.

Aplikácia by mala byť po najnovšej aktualizácii opäť bezpečná. Ak teda používate TikTok, no nemáte ho aktualizovaný, odporúčame vám tak spraviť čo najskôr.