Apple A14

iPhone 12 má byť delo: Jeho výkon sa vraj vyrovná počítaču MacBook Pro

iPhone 12 bude spolu s novým čipsetom trhať tabuľky benchmark aplikácií. Tohtoročný iOS smartfón by mal totiž prísť s veľmi krutým výkonom.

iPhone 12 bude spolu s novým čipsetom trhať tabuľky benchmark aplikácií. Tohtoročný iOS smartfón by mal totiž prísť s tak krutým výpočtovým výkonom, že mu nebude robiť problém vyrovnať sa prenosným počítačom.

Ako už určite mnohí z vás počuli, novinka podľa všetkého ponúkne kombináciu až 6 GB operačnej pamäte RAM a vylepšeného čipsetu Apple A14. Inovácie sa už tradične týkajú i výrobnej technológie, pretože pôvodných 7 nanometrov nahradí iba 5. To v praxi znamená, že porastie počet tranzistorov, ktorých môže byť až 15 miliárd kúskov.

Web MacWorld vo svojej odbornej analýze spomína, že nový iPhone 12 dokáže v benchmark aplikácii GeekBench dosiahnuť podobné skóre, aké si pripísal na konto 15-palcový MacBook Pro od Apple. To znamená zhruba tých 5 000 bodov vo viac-jadrovom teste, čo je zhruba o 2 000 viac, ako dosahujú dnešné high-end smartfóny so systémom Android.

TIP REDAKCIE
Až 5 nových PC? Apple to budúci rok roztočí naplno

Až o 50 % lepší grafický výkon

Zväčšenie operačnej pamäte a množstva tranzistorov na čipsete Apple A14 pocítime okrem iného i na schopnejšej umelej inteligencii či vyššom grafickom výkone. O akom skoku sa tu však bavíme? Tentokrát vraj ide až o 50-percentný posun k lepšiemu. Náruživí hráči majú preto nemalý dôvod na radosť.

Očakávaný iPhone 12 spoznáme v druhej polovici roka 2020. Deň D prebehne už tradične niekedy počas nadchádzajúceho septembra, pričom malý iPhone SE 2 aka iPhone 9 spoznáme už koncom marca. Teda aspoň tak predpokladajú analytici.

Total
8
Zdieľaní
Total
8
Zdieľať