huawei P40

Huawei pozmení dizajn fotoaparátov: P40 Pro môže vyzerať takto

Nové vlajkové lode Huawei P40 a P40 Pro budú predstavené v Paríži v marci budúceho roka, čo potvrdil sám riaditeľ spoločnosti Huawei Richard Yu.

Nové vlajkové lode Huawei P40 a P40 Pro budú predstavené v marci v Paríži, čo potvrdil sám riaditeľ spoločnosti Huawei Richard Yu. Okrem toho uviedol, že novinky prekvapia dizajnom.

Huawei P40 a P40 Pro budú mať skutočne nový dizajn, ktorý však až taký prekvapivý nebude, ako vyplýva z prvých vizualizácií. Render, či skôr siluetu nových smartfónov, zverejnil aj v tomto prípade @OnLeaks v spolupráci s webom 91mobiles.com.

Všimnúť si môžeme segment s fotoaparátmi, ktorý má tvar obdĺžnika a sedí v ľavom hornom rohu zadnej strany. Rovnaký dizajn je pripisovaný budúcim top modelom Samsung Galaxy S11 a Galaxy S11+.

P40
Foto: OnLeaks/91mobiles

Podobný vzhľad majú aj nové zariadenia strednej triedy, Samsung Galaxy A51 a Galaxy A71. Zaujímavo pôsobí kovový rám, ktorý je v rohoch konštrukcie rozšírený. Slúžiť by mohol ako ochrana obrazovky pri prípadnom páde zariadenia na tvrdú podložku.

huawei p40
Foto: OnLeaks/91mobiles

Predná strana zariadenia je zahalená, do akej miery pokryje displej prednú stranu smartfónu tak momentálne nevieme. Zdroj hovorí, že model P40 bude mať plochý displej, zatiaľ čo typ P40 Pro obrazovku so zakrivenými postrannými okrajmi.

huawei p40
Foto: OnLeaks/91mobiles

Menší z dvojice dostane obrazovku s uhlopriečkou 6,1 alebo 6,2 palca. Model P40 Pro si osvojí displej s uhlopriečkou od 6,5 do 6,7 palcov. V oboch prípadoch by mal byť prítomný OLED panel so 120 Hz obnovovacou frekvenciou a zabudovaným snímačom odtlačkov.

Huawei P40 a P40 Pro budú konkurovať zariadeniam Galaxy S11 a Galaxy S11+, ktoré budú predstavené približne v rovnakom období, možno o niečo skôr. Huawei je ale v citeľnej nevýhode, keďže jeho novinky nebudú obsahovať aplikácie a služby od Google.

[irp posts=”99795″ ]

S takýmto obmedzením bol predstavený aj Huawei Mate 30, ktorý sa kvôli tomu nepredáva na európskych a ďalších trhoch mimo ázijského regiónu. Podobný osud tak zrejme čaká aj dvojicu P40 a P40 Pro.

Prvé informácie nemusia byť presné, preto si počkáme na ďalšie, ktoré sa snáď objavia aj spolu jasnejšími fotografiami.

Total
1
Zdieľaní