POZOR: Používate Windows 7? Google chystá výrazné obmedzenie!

15. júla 2021.

7

Už dávnejšie sme vás prostredníctvom samostatného článku informovali o oficiálnom konci životnej podpory systému Windows 7. Síce ho budete môcť aj naďalej používať, no už sa nedočkáte žiadnych opravných či bezpečnostných aktualizácií. Ako je to ale s podporou aplikácií tretej strany, ako je napríklad Google Chrome?

Ako píše server Neowin, Google má v tejto veci jasno. Spoločnosť tvrdí, že koniec Chrome na Windows 7 príde najskôr 18 mesiacov po skončení oficiálnej podpory zo strany Microsoftu. Po rýchlom výpočte to teda vyzerá, že Chrome nebude v prostredí legendárneho operačného systému získavať aktualizácie od 15. júla 2021.

Google svoje rozhodnutie odôvodnil mnohými výhodami, z ktorých budú ťažiť všetci používatelia, no najmä spoločnosti. Okrem toho, že aktuálna verzia prehliadača býva väčšinou aj najbezpečnejšia, bude vďaka tomuto kroku práca medzi systémami Windows 7 a Windows 10 (takmer) bezproblémová.

Novinka potešila mnohých používateľov, ktorí sa svojho obľúbeného operačného systému nechcú len tak ľahko vzdať. Je teda vysoko pravdepodobné, že práve vďaka tomuto kroku ostane staršiemu systému verných oveľa viac ľudí.

Všetko dobré sa však raz skončí. A Windows 7, nanešťastie, nie je výnimkou.