Nový koncept iPhone 12

Apple vraj v prvej polovici tohto roku vyrobí až 116 miliónov iPhonov. Dôvodom má byť vysoký dopyt po iPhone 9

Nebude to však len o iPhone 9. Obrovský úspech majú zožať aj ostatné pripravované verzie, ktoré konečne dorazia s podporou 5G sietí a väčšou kapacitou RAM.

Spoločnosť Apple vraj môže v prvej polovici aktuálneho fiškálneho roku vyrobiť až 116 miliónov iPhonov. Dôvodom pre toto rozhodnutie má byť vysoký dopyt po iPhone SE 2, smartfóne inak známom aj ako iPhone 9, tvrdí analytik Krish Sankar. Informácie dalej spracovali redaktori z Gizmochina.

Sankar tvrdí, že Apple v poslednom kvartáli minulého roku vyrobil takmer 70 miliónov smartfónov, pričom z až 74 % majú toto číslo tvoriť modely iPhone 11 a iPhone 11 Pro.

V prvom štvrťroku 2020 má počet vyrobených iPhonov dosahovať výšky 46 miliónov. Z tohto čísla má približne 6 miliónov patriť práve spomínanému iPhone SE 2 (iPhone 9).

Zdroj: Pocketnow

Analytik ďalej uvádza, že dopyt po iPhone 9 bude skutočne obrovský, keďže sa má jeho cenovka zmestiť pod hranicu 500 dolárov. Podľa neho má zariadenie stáť rovných 475 dolárov, čo je cena, za ktorú sa spočiatku predával aj pôvodný iPhone SE.

TIP REDAKCIE
MIMORIADNE: Slovenská pošta, Aliexpress a Wish podpísali zmluvu. Koniec doplácania DPH a cla!

Počas Q3 má spoločnosť vyrobiť viac ako 43 miliónov iPhonov, čo by malo byť dostatočné množstvo na zažehnanie stále rastúceho dopytu po lacnom smartfóne.

Nebude to však všetko len o iPhone 9. Obrovský úspech majú zožať aj ostatné pripravované verzie, ktoré dorazia s podporou 5G sietí a väčšou kapacitou RAM. Séria iPhone 12 však má predaju dopomôcť najmä v druhej polovici fiškálneho roku.

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať