Jeden z náčrtov z patentu Apple

Apple chystá niečo veľké: Počítač iMac sa môže zmeniť na zaoblený kus skla

Apple nás môže obdariť novým počítačom iMac s radikálne prerobeným dizajnom. Naznačuje to únik náčrtov zo žiadosti o patentovanie duševného vlastníctva.

Kalifornské jabĺčko nás môže v neďalekej budúcnosti obdariť novým počítačom iMac s radikálne prerobeným dizajnom. Naznačuje to únik náčrtov zo žiadosti o patentovanie duševného vlastníctva, ktorú možno považovať za jeden z nepriamych dôkazov. Čo všetko teda Apple kuchtí? 

Vďaka dostupným informáciám vieme v týchto dňoch povedať, že výrobca chce pripojiť k súčasnej kombinácii displeja s procesorom a ďalším hardvérom aj vstupné zariadenia. Ako je príležitosť vidieť na obrázku vyššie, klávesnica a touchpad budú po novom pevnou súčasťou tej istej časti konštrukcie, kde je zabudovaný aj samotný monitor.

Na patentovú prihlášku upozornil web Patently Apple.

iMac ako zaoblené sklo

Najzaujímavejšie na tom celom je, že najväčšiu časť konštrukcie už netvorí hliník, ale sklo so zaobleným tvarom. Tá druhá skrýva hardvér, ponúka porty a zároveň slúži ako jej podporná štruktúra, bez ktorej by nedokázala zostať v žiadanej polohe.

Stojan
Stojan (ZDROJ uspto.gov / Apple)

Funkčný dizajn otvorí dvere nadštandardne úzkemu profilu. Keďže by Apple presunul všetky súčiastky a porty do samostatnej jednotky s podobou diskrétneho stojanu, nebude mu nič brániť v tom, aby siahol po tenkom kuse skla a spravil z neho moderne vybavený aj modernej vyzerajúci all-in-one počítač.

TIP REDAKCIE
Závidieť nám môžu aj vo svete: Mobilonline z Lučenca otvoril najekologickejšiu predajňu široko ďaleko

Nezvyčajný monitor

Uniknutá prihláška nám okrem radikálne zmeneného počítača odhalila i možnú podobu úplne nového monitora. Z viacerých uhlov pohľadu síce vyzerá ako nový iMac, no chýba mu vlastný procesor, klávesnica či touchpad. Nepotrebuje ich preto, lebo mu ich nahradí pripojený notebook od Apple.

Nezvyčajný monitor
Nezvyčajný monitor (ZDROJ uspto.gov / Apple)

Celé by to fungovalo tak, že používateľ zasunie otvorený MacBook pod obrazovku, ktorý nenahrádza iba stojan. Tak bude mať k dispozícii ako jeho klávesy, tak aj nevyhnutný hardvér.

Kedy prídu?

Keďže je reč iba o obyčajnej patentovej prihláške, existuje šanca, že sa podobne vyzerajúceho produktu tak skoro nedočkáme. Minimálne nie tento rok. Nahráva tomu aj fakt, že ešte stále ide o pomerne dosť futuristický dizajn. Rovnako však treba brať na vedomie, že tu nemáme absolútne žiadne záruky. Veľa patentov totiž zostane i napriek veľkým ambíciám iba obyčajnou teóriou.

Total
13
Zdieľaní
Total
13
Zdieľať