WhatsApp končí s podporou starších verzií operačných systémov

Populárnu komunikačnú platformu WhatsApp, ktorú vlastní spoločnosť Facebook, aktívne používa každý mesiac približne 1,5 miliardy ľudí.

Populárnu komunikačnú platformu WhatsApp, ktorú vlastní spoločnosť Facebook, aktívne používa každý mesiac približne 1,5 miliardy ľudí. V novom roku sa základňa zúži o niekoľko miliónov používateľov.

Tvorcovia platformy WhatsApp sa rozhodli ukončiť podporu pre staršie verzie operačných systémov Android a iOS. Od 1. februára 2020 nebude možné využívať WhatsApp na zariadeniach s operačným systémom iOS 8 a Android 2.3.7 Gingerbread, informuje nypost.com.  Podpora pre Windows Phone skončí 31. decembra 2019.

Samozrejme, iOS 8 a 2.3.7 Gingerbread sú podstatne staršie verzie populárnych mobilných operačných systémov, ktoré bežia na zastaraných smartfónoch a tabletoch. Napriek tomu takéto zariadenia stále používa časť užívateľov, aj keď ich asi nie je veľa. Teda aspoň v pomere k vlastníkom novších modelov.

Ak chcú užívatelia starších zariadení WhatsApp naďalej používať, musia spraviť jednu z dvoch vecí. Buď sa pokúsia svoje zariadenie aktualizovať, pokiaľ to je možné a aktualizáciu nevykonali skôr, alebo si jednoducho musia kúpiť novší smartfón.

Total
9
Zdieľaní
Total
9
Zdieľať