last christmas

Vianočný hit Last Christmas od skupiny Wham! remastrovali do 4K kvality

Pri zmienke o pesničke Last Christmas od skupiny Wham! začne asi každému hrať v hlave známa melódia, ktorá sprevádza vianočné sviatky aj v našich končinách. Započuť sa dá v tomto období asi všade.

Pri zmienke o pesničke Last Christmas od skupiny (dua) Wham! začne asi každému hrať v hlave známa melódia, ktorá sprevádza vianočné sviatky aj v našich končinách. Započuť sa dá v tomto období asi všade.

Od rádia v aute, cez hudbu v nákupných centrách až po populárne streamovacie služby. Jedna z najznámejších piesní 80. rokov prešla technologickou modernizáciou. Presnejšie modernizáciou prešiel video klip, ktorý je s piesňou spojený. Skladba je našťastie pôvodná, znie ale čistejšie.

The Verge informuje, že vydavateľ Sony Music Entertainment remastroval pôvodné hudobné video do 4K kvality, o ktorej sa tvorcom v 80. rokov ešte ani zďaleka nesnívalo. Výsledok je prekvapivo skvostný.

last christmas
Záber z hudobného videa Last Christmas v pôvodnej kvalite.

Ak ste už nejaké staré video prerobené do 4K videli, asi viete, že nejde o čistokrvnú 4K kvalitu. Obraz je síce ostrejší a jasnejší, no stále je viditeľná úroveň prevedenia dôb minulých.

TIP REDAKCIE
Hanba na sto honov: Google Pixel Watch vraj poháňa 4-ročný procesor

Hudobného videa Last Christmas od skupiny Wham! sa to prekvapivo netýka. Obraz sa skutočne podarilo digitálne reštaurovať do takej miery, že videoklip miestami pôsobí, ako keby bol natočený modernou technikou len včera.

Pre porovnanie neprikladáme len remastrovanú verziu, ale tiež originál. Pokiaľ vás všade prítomné vianočné single ešte nestihli otráviť, Last Christmas v 4K sledujte nižšie.

Last Christmas – Wham!

Total
5
Zdieľaní
Total
5
Zdieľať